Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

21.augustā ar brīvdabas koncertu, mākslas izstādēm, radošām darbnīcām un vakariņām tiek svinēti šinī gadsimtā pirmie atklātie svētki Abgunstes muižā, Zaļenieku pagastā, Jelgavas novadā.

Abgunstes muiža – dažādos laikos dēvēta arīdzan par medību pili, Zaļās muižas vasaras māju vai Jelgavas pils saimniecības ēku – ir celta 1780.gadā, nemieru laikos degusi, 20.gs sākumā atkal atjaunota, pieredzējusi 40 skolas jeb "Gaismas pils" gadus, un vēlāk vērojusi 7 ģimeņu dzīves un pildījusi veikala un pasta funkcijas, tad pāris gadu desmitus snaudusi, un nu ir gaidu pilna atdzimt kā "Abgunstes radošuma rezidence". Biedrība "Radošuma meka" aicina atbraukt, lai iepazītos, sadraudzētos un iesaistītos!

Vienas dienas izstādes - arhitekta Ivara Bumbiera gleznas un keramikas izstāde "Gaismekļi" - unikālas ar to, ka būs apskatāmas tikai pasākuma laikā. Bumbiera izteiksmīgie eļļas triepieni, rūpīgi noformētie darbi greznos rāmjos uz šobrīd laika skartā muižas interjera fona būs kā vēstījums par košo nākotni un restaurāciju, kas sagaida muižas ēku. Savukārt keramika, kas ietver un rada gaismu - aicina domāt, ka šī nākotne būs gaismas pilna!

Muižas svētku koncertu atklās dziesminieks Haralds Sīmanis, kura īpašo balss tembru nevar sajaukt ne ar vienu citu. Gan simtiem dziesmu, gan instrumentālā un ērģeļmūzika ir Haralda paša radīta un atskaņota. Ar gudrajām balādēm viņš cauri laikiem ir savējais visiem tiem, kas domā, urķējas, meklē un rīko revolūciju sevī. “Par dziesmām es nesaku “mana”, saku: caur mani – jūsu, jo es esmu tikai starpnieks.” Koncerta otrajā daļā muzicēs Rihards Lībietis Ochestra. Rihards Lībietis ir mūziķis, ģitārists, kurš šobrīd galvenokārt muzicē sastāvā Rihards Lībietis Orchestra un regulāri uzstājas ne vien kā akustiskās mūzikas mākslinieks, bet spēlē arī grupās The Originals, K.R.I.S. un sadarbojas ar citiem mūziķiem, izdevis 2 studijas albumus. Kopā ar Rihardu muzicē Toms Lipskis (bass), Erna Daugaviete (čells), Matīss Repsis (perkusijas) un Gints Smukais (akustiskā ģitāra).

Rūpējoties par apmeklētāju gastronomisko baudījumu, tiks gatavotas Godīgās vakariņas sadarbībā ar Hosē Havjers Mansurs - Garsija. Havjers ir dzimis Meksikā, bet Latvijā ieradās pirms vairāk nekā divdesmit gadiem. Šodien Havjers ir Latvijā labi pazīstams šefpavārs un restorāna «El Santo X» saimnieks. Koncepts "Godīgās vakariņas" paredz, ka viesi var paši izlemt, cik maksāt par cienastu. Tādējādi muižas svētkos izsalcis nepaliks neviens! Savukārt Latvijā grauzdētā kafija "Nilsson Coffee" sasildīs pat vēsākos laika apstākļos.

Svētku noslēgumā viesi varēs noskatīties filmu "Tas kungs jau prasa ēst" (2016), kas tapusi ar Rīgas Centrāltirgus un Rīgas domes atbalstu un kuras producēšanā piedalījusies arī "Radošuma meka" komanda. Visa pasākuma laikā notiks radošās darbnīcas gan lieliem, gan maziem.

Ilggadējā pieredze projektu vadības jomā, "Radošuma mekas" komandai ir likusi saprast, cik svarīga ir tīkla veidošana jau idejas sākotnē. Ar šiem svētkiem biedrība vēlas pieteikt Abgunstes muižu ne tikai Zemgales, bet arī Latvijas kultūras kartē kā topošo radošuma rezidenci un meklēt sadarbošanās iespējas kopējos projektos un ikdienas darbā gan ar vietējiem uzņēmējiem, organizācijām un tūrisma un kultūras objektiem un to koordinatoriem, gan savu tiešo mērķauditoriju - radošo industriju pārstāvjiem un sabiedrību kopumā.

Pateicoties Zemgales plānošanas reģiona un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, ieeja Abgunstes muižas svētkos ir bez maksas, taču biedrība novērtēs apmeklētāju atbalstu muižas ieejas durvju restaurācijai.

Svētku programma:

no 17:00. Ierašanās. Iepazīšanās ar muižu un tās vesturi.

18:00 Svētku un izstāžu atklāšana. Radošās darbnīcas un vakariņas (visa pasākuma laikā)

19:00 Koncerts 1.daļa - Haralds Sīmanis. 2.daļa - Rihards Libietis Orchestra. Kino seanss.

Noslēgums ap 23:00

Vairāk informācijas: Biedrība "Radošuma Meka"

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.,www.symposiums.lv
Tālr: 67563535, 29393131

Informāciju sagatavoja: Asnāte Avotniece, Biedrība "Radošuma meka". Abgunstē, 08.08.2016.

Submit to FacebookSubmit to Twitter