Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

22.martā Lielvircavas muiža notika biedrības Lauku partnerība “Lielupe” 2018.gada biedru kopsapulce, kuras laikā biedrības vadītāja Līga Švānberga informēja visus klātesošos par paveiktajiem darbiem 2017.gadā un plānotajām aktivitātēm un izaicinājumiem 2018.gadā.

Par projektu “Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana” un tajā līdz šim realizētajām aktivitātēm pastāstīja šī projekta vadītāja Videga Vītola. Plaša apmācību programma ar iespēju uzreiz likt lietā jauniegūtās zināšanas, sadarbības iespējas, kopīgi pasākumi un daudzi citi uzņēmēju ieguvumi, ko izmantot savas uzņēmējdarbības pilnveidošanā un attīstībā esot šajā projektā. Vairāk par pašu projektu skatīt šeit.

Savukārt LEADER projektu realizētāji – Lolita Duge, Jānis Volksons un Asnāte Avotniece dalījās ar savu pieredzes stāstu un padomu Leader projektu īstenošanā. Kāpēc uzsākt savu uzņēmējdarbību izmantojot Leader programmas dotās iespējas un kā nepadoties pie pirmajām grūtībām un sasniegt izvirzītos mērķus.

Liels prieks, ka uzņēmēji mācās un māk sadarboties. Gardi piparmētru cepumi, mājās cepta maize ar šiteke sēņu sviestu – šādus gardumus ikviens pasākuma apmeklētājs seminārā laikā varēja nobaudīt Lielvircavas muižā. Ināra Mālkalne, ZS Blūdži saimniece jeb tautā mīļi devēta par “siera magnāti” prezentēja jaunu tūrisma maršrutu, “Ieaud Zemgales garšu simtgades jostā”, kurā apvienojušās saimniecības “Ābelītes”, “Blūdži”, “Trubenieki”, kā arī “Piparmētru namiņš” un apskates objekts ‘’Varžu māja’’, lai ceļotājiem piedāvātu aizraujošu un garšu piepildītu dienu Jelgavas novadā.

Īpašais semināra viesis – Arturs Gailītis radījis Baltijā pirmo vasaras POP up restorānu - VAKARS UZ EZERA, Kāla ezerā uz plosta jeb ēdienu baudīšana mierā un klusumā, vērojot neaizmirstamu saulrietu! Arturs dalījās ar savu dzīves stāstu un pavisam noteikti iedvesmoja gandrīz ikvienu atnākušo, jo viņš noteikti ir piemērs tam, ka ar neatlaidīgu darbu un nepadošanos savu izvirzīto mērķu priekšā, neviens sapnis nav nesasniedzams.

Paldies visiem semināra apmeklētājiem un uz tikšanos!

Submit to FacebookSubmit to Twitter