Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

Piektdien, 1. novembrī, Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, Valsts prezidents Egils Levits un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece sveica Zemkopības ministrijas konkursa “Sējējs 2019” laureātus un veicināšanas balvu saņēmējus – lauksaimniekus, tostarp arī jaunos zemniekus, pārtikas ražotājus un mazpulkus.

Nominācijā “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā” laureāts ir Jelgavas novada uzņēmums SIA “ZEKANTS”, zīmola Pupuchi dibinātājas – māsas Kristīne Ozoliņa un Zanda Ozola.

SIA "Zekants" ir realizējis Leader projektu “Kraukšķīgu pupu uzkodu “Pupuchi” ražošanas attīstība". Projektā tika iegādāts aprīkojums un iekārtas, lai nodrošinātu inovatīva produkta cūku pupu kraukšķu Pupuchi ražošanu.

Tāpat uzņēmums ir realizējis veiksmīgu Leader kopprojektu ar Jelgavas novada pašvaldību, sakārtojot un izveidojot telpu gatavās produkcijas iepakošanai un uzglabāšanai.

Veicināšanas balvas nominācijā “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā” saņēma Limbažu novada individuālais darba veicējs Jānis Ulmis, projekts “DALA – Latvijas Dziedniecisko augu laboratorijas “Avotiņi” kā starpsektorāla, integrēta mikrouzņēmuma izveide Limbažu novadā” un projekta izvirzītājs – LEADER Vietējā rīcības grupa “Vidzemes lauku partnerība “Brasla”” un Rēzeknes novada SIA “KUUP COFFEE”, projekts “Specializētās grauzdētavas izveide Rēzeknes novada Lendžos” un projekta izvirzītājs – LEADER Vietējā rīcības grupa “Rēzeknes rajona kopienu partnerība”.

Konkursa “Sējējs” apbalvojumu pasniegšana kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem lauksaimnieku pasākumiem, bet laureāta nosaukums “Sējējs” – par priekšzīmīga darba apliecinājuma zīmi.

Šogad konkurss “Sējējs” notika 26. reizi, tajā piedalījās 70 dalībnieki. Konkursa laureāti saņēma Gada balvu “Sējējs” (bronzas statuju), diplomu un naudas balvu. Apbalvoti arī veicināšanas balvu saņēmēji.

Vairāk: http://zm.gov.lv/...

Biedrība "Lauku partnerība Lielupe"
Lielā iela 5/7, 6. stāvs,
Jelgava, Latvija, LV-3001

Darba laiks: P.,T. 9:00-12:00; O., C. 15:00-17:00.
lielupe[at]partneribalielupe.lv
26399946
facebook.com/partneribalielupe

Kontakti