No 17.-19. martam 5 Jelgavas novada uzņēmējiem bija iespēja gūt pieredzi pie Igaunijas uzņēmējiem starptautiska sadarbības projekta “Par ilgtspējīgu uzņēmējdarbību laukos” ietvaros East Harju partnerības darbības teritorijā. Brauciena mērķis bija iepazīties ar projekta “Ilgtspējīga uzņēmējdarbība laukos” paveikto, rezultātiem un plānotajām aktivitātēm 2022. un 2023. gadā. Veicināt sadarbību un pieredzes pārņemšanu starp Somijas, Igaunijas un Latvijas uzņēmējiem. 

Pasākumā piedalījās Inese Rēdere no SIA UMMLY , Arno Polītis no SIA “Colorpasta”, Atis Luguzs no biedrības “Novada mantojums”, Ilze Pauloviča no biedrības “Bramberģes muiža” un Zane Evardsone-Klauča no SIA “Studija Aspazija”.

Pasākuma dalībnieku atziņas:

“Tikai izveidoti kontakti ar Somijas un Igaunijas partneriem, ko iespējams izmantot eksporta veicināšanai uzņēmuma produkcijai”;

“Pasākuma laikā bija iespēja iepazīties ar East Harju partnerības darbības teritorijā esošo uzņēmējdarbību un lauku attīstību. Tika apmeklēti lielāki un mazāki uzņēmumi, kuri veicina ekonomisko attīstību lauku reģionos, rada darba vietas, organizē sabiedriskus pasākumus un saglabā kultūrvēsturisko vidi. Aizrautīgas un iedvesmojošas bija tikšanās ar uzņēmējiem, apbrīnojama ir viņu vēlme un spējas  īstenot jaunus projektus.” 

“Pieredzes brauciens paplašināja redzesloku, radās jaunas idejas kā attīstīt savu uzņēmēj -darbību. Tā bija lieliska iespēja mācīties, kā uzņemt apmeklētājus, kā sevi prezentēt, kā piedāvāt savu preci un pakalpojumus. Mūsu nelielajā Latvijas grupā  radās jaunas idejas par sadarbības iespējām.”

“Tika iegūts plašāks redzējums par uzņēmējdarbības īstenošanas dažādām pieejām un rezultātiem. Ilgtspēja un zaļais kurss pie kaimiņiem JAU ir realitāte. Igauņi aktīvi un veiksmīgi izmato pieejamos atbalsta instrumentus un ievieš tos savos uzņēmumos/organizācijās. Tiek plaši izmantoti saules paneļi, notiek sadarbības ar dažādiem vietējiem uzņēmumiem un veidotas kopienas un uzņēmumi, kas uzlabo ne tikai komersantu iespējas un konkurētspēju, bet arī tiek radīts lielāks labums sabiedrībai kopumā.”

“Trīs no apmeklētajām vietām tika izmantota gaismu tehnika, lai radītu lielāku vizuālo iespaidu. Voose Päikesekodu tūrisma attīstības centrs ir uzstādījis 5 projektoru sistēmu, kas iekštelpās uz sienām var projicēt attēlu kā panorāmu pa visu telpas perimetru. Nākotnē ir doma izvietot ārpusē kameras, kas ļautu telpai radīt virtuālu stikla sienu. Savukārt Metsarestoran (metsaresto.ee) - Restorāns mežā izmanto gaismas mākslu kā papildinājumu restorāna piedāvājumam mežā. Vai varbūt restorāns ir papildinājums mākslai. Bet katrā ziņā šeit ir izveidota laba kombinācija, kā gūt lielākus ieņēmumus no ēdināšanas mežā. Pie Meža restorāna vasarās tiek rīkots arī Mūzikas un gaismas festivāls.”

Vissvarīgākā atziņa – domāt ārpus pieņemtajiem rāmjiem, kā arī ar ticību savai idejai un darbu var izveidot interesantas vietas un lietas!!!

Pasākums ļoti vērtīgs un daudzpusīgs. Ļoti interesanti ar vēsturiskām celtnēm un muižām saistītie objekti. Gandrīz katrs apmeklētais objekts deva iedvesmu un idejas tālākai attīstībai.

Brauciens tiek organizēts projekta „Vietējās rīcības grupas darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” Nr. 16-00-A019.4000-000009 ietvaros.

Foto: Atis Luguzs

Biedrība "Lauku partnerība Lielupe"
Lielā iela 5/7, 6. stāvs,
Jelgava, Latvija, LV-3001

Darba laiks: P.,T. 9:00-12:00; O., C. 15:00-17:00.
lielupe[at]partneribalielupe.lv
26399946
facebook.com/partneribalielupe

Kontakti