10. un 11. novembrī Smiltenes novadā notika Rudens Forums.

Forumā kopā ar kolēģiem no visas Latvijas uzzinājām un kopā diskutējām par aktuālām tēmām:

1.Vēsturisko zemju likums, tas ir mudinājums novērtēt, to kas mēs esam, mūsu senču mantojumu. Izdzīvot to šodienā un kā dārgumu nodod saviem bērniem.

Kas ir mūsu vērtības? Ko ar tām darīt šodien? Šo gribam aktualizēt arī savā kopienā turpmāk.

2. Atjaunojamās enerģijas kopienas - jauna iniciatīva, kas gatavojas ieraudzīt dienas gaismu arī Latvijā. Citur Eiropā, jau šādas kopienas darbojas. Tā ir sadarbība pašu vidū, savā ciemā un pagastā: kaimiņi daudzdzīvokļu mājā, vai uzņēmējs kopā ar bērnu dārzu, skolu vai pansionātu. Kāpēc likt katram savus saules paneļus, to var darīt kopā? Sekosim līdz jaunās iniciatīvas startam visā Latvijā un raudzīsim, palīdzēt šo vērtīgo sadarbības veidu ieviest arī Jelgavas novada kopienā.

3. Ieskatījāmies arī aktuālajos jaunumos sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas īstenošanas - jaunajā periodā 2023 – 2027.

Būs daži jauninājumi arī projektu īstenotājiem Leader programmas ietvaros, kā piemēram “Lauku biļetens”, kā arī īpašs atbalsts aktīviem jauniešiem pagastos. Visticamāk, jaunās stratēģijas sāks savu īstenošanos aptuveni 2023.gada vidū. Sāksim kopīgu darbu pie Jelgavas novada sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas izstrādes 2023. gada sākumā.

Kā jau tas ierasts, viesojoties citā novadā, apskatījām arī Smiltenes un Alūksnes pusē īstenotus Leader pieejas projektus, kā piemēram kultūrvēstures mantojuma saglabāšanu un atjaunošanu Ziemeru muižā, kā arī uzņēmēju rosību metālapstrādes jomā uzņēmumā SIA “TTR Company” un ogu, dārzeņu pārstrādi uzņēmumā SIA “Lāča Oga”. Iepazinām arī Apes radošo ideju centru.

Lauku partnerības “Lielupe” biedrus aicinām šī gada nogali izmantot, lai novērtētu to, kas ir sasniegts aizvadītajā periodā uzņēmējdarbībā un sabiedriskajās aktivitātēs, pārdomāt, ko vēlamies turpināt, ko mainīt, vai uzlabot un radīt no jauna savā novadā.

Liksim kopā visas idejas un ieceres, lai nākošajā periodā sekmējas to īstenošana.

Paldies Alūksnes partnerībai un Latvijas Lauku Forumam par silto uzņemšanu!

Darām. Radām. Augam. KOPĀ.

Biedrība "Lauku partnerība Lielupe"
Lielā iela 5/7, 6. stāvs,
Jelgava, Latvija, LV-3001

Darba laiks: P.,T. 9:00-12:00; O., C. 15:00-17:00.
lielupe[at]partneribalielupe.lv
26399946
facebook.com/partneribalielupe

Kontakti