Sabiedrības virzīta vietējās attīstības stratēģija 2023.-2027. gadam

SVVA stratēģija 2023.-2027. izstrādāta, lai veicinātu vietējās ekonomikas attīstību, vietējās kopienas aktivitātes pakalpojumu un sabiedrisko aktivitāšu nodrošināšanu laukos, kā arī vietējās demokrātijas stiprināšanu un sabiedrības līdzdalības veicināšanu Partnerības darbības teritorijā – Jelgavas novadā.

SVVA stratēģija paredz turpināt atbalstu vietējās uzņēmējdarbības attīstībai, rosinot iesaistīties projektos vietējo preču un pakalpojumu piedāvājuma attīstībai, kas veicinātu vietējo ražojumu popularitāti, vienlaikus veicinot tūrisma attīstību, kā arī plānots atbalstīt vietējai kopienai nozīmīgus sabiedriskās infrastruktūras, sabiedrisko aktivitāšu un pakalpojumu projektus, īpaši sekmējot viedo ciemu iniciatīvas.

Teritorijas attīstības veicināšanai ir noteikti 3 stratēģiskie mērķi:

M1 Konkurētspējīgs vietējais uzņēmējs;
M2 Pievilcīga teritorija un kultūrvēsturiskās vietas;
M3 Spēcīgas vietējās kopienas.

Atbilstoši stratēģiskajiem mērķiem ir noteiktas 8 rīcības, t.sk. 2 rīcības tiks ieviestas caur sadarbības projektiem, vai citiem atbalsta pasākumiem, savukārt 2 rīcības ir vērstas uz cita ārējā finansējuma piesaisti.

R1 Atbalsts nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības, t.sk. lauksaimniecības produktu pārstrādes, lauku tūrisma un amatniecības attīstībai (Leader projektu kārtas, ELFLA finansējums)
R2 Vietējo uzņēmēju sadarbības, konkurētspējas un atpazīstamības veicināšana (Lauku partnerības "Lielupe" sadarbības projekti, ELFLA finansējums)
R3 Sabiedriski nozīmīgas teritorijas labiekārtošana (Leader projektu kārtas, ELFLA finansējums)
R4 Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un atjaunošana (Leader projektu kārtas, ELFLA finansējums)
R5 Sabiedriskās aktivitātes (Leader projektu kārtas, ELFLA finansējums)
R6 Novadpētniecības stiprināšana (Lauku partnerības "Lielupe" sadarbības projekti, ELFLA finansējums)
R7 Kopienas rīcība un spēks krīzes situācijās (Lauku partnerības "Lielupe" projekti, cits finansējums)
R8 Iedzīvotāju līdzdalība un vietējās demokrātijas stiprināšana (Lauku partnerības "Lielupe" projekti, cits finansējums)

SVVA stratēģija

MK noteikumi Nr. 580 (10.10.2023.) rīcības plāna ieviešanai

Jautājumi un konsultācijas par atbalsta nosacījumiem un projektu iesniegumu sagatavošanu Lauku partnerībā "Lielupe", piesakoties pa tel. 26399946 vai e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Pielikumi: