Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

Projekts “Atvērto amatniecības darbnīcu izveide Abgunstes muižas radošuma rezidencē” īstenots ar mērķi, Abgunstes muižas ziemeļu spārna pagraba telpu un pirmā stāva daļas restaurācija un rezidenču tipa mākslinieku un amatnieku aprīkotu atvērto darbnīcu izveidi, nodrošinot darba iemaņu veidošanu, radošu brīvā laika pavadīšanu, interešu izglītības pilnveidošanu, darba kultūras audzināšanu, sabiedrisko un kultūras aktivitāšu dažādošanu Zaļenieku pagasta un Jelgavas novada iedzīvotājiem, kā arī citiem interesentiem no Latvijas un ārzemēm..

Projekta ietvaros tika iegādāts: šujmašīna, overloks, gludeklis ar tvaika ģeneratoru, drēbnieka manekens, klēpjdators, daudzfunkcionāla iekārta(lāzerprinteris, skeneris), 5 matrači, retro stila gāzes plīts ar cepeškrāsni, retro stila tvaika nosūcējs, galēvele ar lēzenu novietotu asmeni, komplekts urbjmašīna/ skrūvgriezis, lentas slīpmašīna, celtniecības fēns, ekscentriskā slīpmašīna, rokas ripzāģis, figūrzāģis, slīdrāmja ripzāģis, virsfrēze, urbjmašīna, stacionārās spīles, infrasarkanā krāsas noņēmēja sistēma, slīmests, kaltu komplekts, komplekts kaltu asināšanai, lentveida spīles, mēbeļu skavotājs, galdnieku ēvele, elektriskais keramikas ceplis, elektriskā virpa, galdnieku ēvele ar vienkāršu asmeni, galēvele ar diviem ēvelnažiem, spārnēvele, galēvele mazā, trīs krāsošanas/glazēšanas pistoles ar kompresoru.

Abgunstes muižas attīstības koncepcija paredz pasākumu īstenošanu vietējās teritorijas sakārtošanai, lai uzlabotu mākslas un amatniecības pakalpojumu pieejamību, kvalitāti un sasniedzamību.

Projektu īstenoja Biedrība "Radošuma meka".

Projekta pieteikums sagatavots un guvis atbalstu vietējās rīcības grupas biedrības Lauku partnerība “Lielupe” sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas Jelgavas un Ozolnieku novadiem 2014.—2020. gadam izsludinātajā konkursā. Projekts īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākumā „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu 44464,15 EUR un Jelgavas novada domes 4940.48 EUR līdzfinansējumu. Kopējais projekta finansējums 49404,63 EUR. Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu administrē Lauku atbalsta dienests.

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai (ELFLA) pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē šeit.

Vairāk informācijas par projektu “Atvērto amatniecības darbnīcu izveide Abgunstes muižas radošuma rezidencē” un projekta īstenotājiem:

https://www.facebook.com/Radosumameka

http://www.abgunste.lv/restauracija/

Vairāk informācijas par atbalsta saņemšanas nosacījumiem Lauku partnerības “Lielupe” mājas lapā.

"Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests"

Submit to FacebookSubmit to Twitter