Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

Projekta „ Aktīvās atpūtas telpu rekonstrukcija un jaunu notekūdeņu attīrīšanas iekārtu izbūve” īstenošanas mērķis -

  1. izbūvēt jaunas bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas ar attīrīšanas jaudu līdz 8 m3 notekūdeņu diennaktī;
  2. paplašināt un modernizēt atpūtas telpas Liepu mājā.

Projektu īstenoja SIA “Zemgale S”

Projekta pieteikums sagatavots un guvis atbalstu vietējās rīcības grupas biedrības Lauku partnerība “Lielupe” sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas Jelgavas un Ozolnieku novadiem 2014.—2020. gadam izsludinātajā konkursā. Projekts īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākumā „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu 35 000 EUR un SIA “Zemgale S” līdzfinansējumu 71 220 EUR. Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu administrē Lauku atbalsta dienests.

Projekta “Aktīvās atpūtas telpu rekonstrukcija un jaunu notekūdeņu attīrīšanas iekārtu izbūve” īstenošana sākās 2017.gada nogalē un tika pabeigta 2018.gada vasarā. Projekts kopumā sastāvēja no diviem pasākumiem. Pirmais bija jaunu, jaudīgāku saimniecisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu izbūve. Iepriekšējās attīrīšanas iekārtas tika izbūvētas 2004.gadā ar jaudu aptuveni 2 m3/dnn. Palielinoties apkalpojamo viesu daudzumam, šīs iekārtas vairs nespēja pildīt savas funkcijas. Jaunās attīrīšanas iekārtas tika pārceltas ārpus teritorijas centrālās daļas, palielināta attīrīšanas jauda, viss attīrīšanas iekārtu bloks ir pilnībā automatizēts. Iekārtu izgatavoja un uzstādīja Latvijas uzņēmumus – SIA “Ekostandarts tehnoloģijas”.

Otrā īstenojamā projekta sastāvdaļa bija atpūtas telpu Liepu mājā rekonstrukcija, kas sastāvēja no Liepu mājas telpu paplašināšanas, paplašinot atpūtas telpu un izbūvējot jaunas garderobes un sanitāros mezglus. Liepu mājas atpūtas telpā tagad pēc rekonstrukcijas jau var rīkot korporatīvos pasākumus līdz 150 viesu. Ir pieejams viss nepieciešamais inventārs dažādu semināru, viesību apkalpošanai - ir moderns stacionārs multimediju projektors ar lielo ekrānu, tiek piedāvāta moderna mūzikas aparatūra. Viens sanitārais mezgls ir aprīkots priekš cilvēkiem ar kustības traucējumiem.

Projekta īstenotājs – SIA “Zemgale S” aktīvi informē par atpūtas kompleksa “Brīvdienu māja Ānes muižā” iespējām un aktivitātēm savā mājaslapā – www.anesmuiza.lv, precību portālā – www.precos.lv , portālā – www.nometnes.gov.lv. Ir noslēgts sadarbības līgums ar “Lauku ceļotāju”- www.celotajs.lv

 

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai (ELFLA) pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē šeit.

Vairāk informācijas par atbalsta saņemšanas nosacījumiem biedrības Lauku partnerība “Lielupe” mājas lapā.

"Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests"

Biedrība "Lauku partnerība Lielupe"
Lielā iela 5/7, 6. stāvs,
Jelgava, Latvija, LV-3001

Darba laiks: P.,T. 9:00-12:00; O., C. 15:00-17:00.
lielupe[at]partneribalielupe.lv
26399946
facebook.com/partneribalielupe

Kontakti