Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

Lai arī pirmais pavasara mēnesis jau pamājis ardievas, 1.aprīlī šogad nekas neliecināja par tuvojošos siltumu un gaidāmo dabas atmodu. Sniegs gluži nesniga, bet pietika ar asu vēju un lietu. Tomēr tuvojošais slapjums no gaisa netraucēja Tērvetes pusē, Kroņaucē dibināt jaunu tradīciju- Lieldienu tirdziņu kopā ar dažādām aktivitātēm lieliem un maziem.

Lauku partnerībai “Lielupe”, Dobeles un Bauskas rajona partnerībām, realizējot Leader sadarbības projektu “Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana” Nr. 17-00-A019.332-000003, viens no sadarbības pasākumiem tika iecerēts Tērvetes novadā, sadarbībā ar biedrību “Tērvetes mājražotāji un amatnieki”. Izvēlētā vieta pasākumam atrodas ļoti izdevīgā vietā pie Jelgavas- Auces ceļa, pļaviņā pie SIA “A.R.D.Mēnestiņš” veikala. Šeit tika sarīkots vietējo un apkārtnes novadu mājražotāju un amatnieku tirdziņš. Pasākuma apmeklētajiem bija iespēja iegādāties Tērvetē darinātos Latvijas augļu un ogu vīnus, Bukaišu pagastā ievāktu medu un ražotās sukādes. Neiztika arī bez Andas Mucinieces ceptajiem saldajiem un sāļajiem gardumiem. Bija iespēja iegadāties arī kaimiņu novadā ievāktās piparmētru tējas, kā arī darinātos našķus ar piparmētru garšu- dažādu veidu sīrupus, bezē cepumus, šokolādi ar piparmētru garšu.

Blakus gardumiem un atbilstoši laikapstākļiem tika piedāvāti Valentīnas Smoļakovas plecu lakati, cimdi un cepures, arī zīda apgleznotas šalles. Atbilstoši Lieldienām koka olas ar gravējumiem piedāvāja kokamatnieks Kaspars Blūms. Savukārt Jelgavas novadu pārstāvēja SIA “Dzinatru darbnīcas” ar dzintara produkciju. Ciemos no Bauskas novada, smelties pieredzi ieradās arī Lauku sētas “ Vaidelotes” saimniece Daira Jātniece. Izmantojot pļavas plašumus, bērniem bija iespēja izjāt arī zirga mugurā. Spītējot lietum, Augēnijas Rulles zirdziņš tikai retu brīdi varēja pabaudīt pērno zāli.

Pateicoties telpām, kas pašreiz vēl tiek sagatavotas, lai aprīļa beigās SIA “A.R.D.Mēnestiņš” vērtu vaļā jaunu kafejnīcu, ģimenēm bija iespēja darboties radošajās darbnīcās. Sarmīte Zveja bija sagādājusi sienu un salmus, lai lielāki un mazāki interesenti mācītos darināt dažnedažādus mīļdzīvniekus. Kā jau Lieldienām ierasts, parasti jaunie mākslinieki izvēlējās darināt zaķus. Kāds nu kuram sanāca- lielāks vai mazāks, tikmēr pašas Sarmītes Lieldienu zaķis jau gozējās pļavas vidū, sagaidot ikvienu pasākuma apmeklētāju. Pati ēkas saimniece Anda Muciniece bija pagatavojusi vafeļu mīklu, kuru kārumnieki uz vietas pārvērta gardās vafelēs.

Saimniece ar projekta atbalstu bija sagādājusi spēcinošu zupu, vārītu uz ugunskura. Iespējams, ka tā piesaistīja apmeklētājus, bet iespējams, ka pasākumu rīkotāju sagādātā loterija, jo plkst.14.00 tirdziņa pļava bija piepildīta ar interesentiem. Arī par olām šajos svētkos nedrīkstēja aizmirst- tās, tāpat ka zupa atrada vietu katlā uz ugunskura, lai pēc tam cīnītos kaujās, vai arī piedalītos ripināšanas sacensībās.

Lietus ir aiztecējis un vēji aizpūsti, bet atmiņas par pasākumu palikušas. Silda kopības sajūta, kas tika radīta, apvienojot apkārtnes mājražotājus un amatniekus. Tuvākiem un tālākiem pasākuma apmeklētajiem bija lieliska iespēja piepildīt svētku dienu, kā arī iepazīt tālākus mazos uzņēmējus. Tika atbalstīti vietējie mājražotāji, izvēloties preci, kas radīta Tērvetes novadā un godam nosvinētas Lieldienas! Tērvetes uzņēmēji plāno turpināt attīstīt un pilnveidot šo ieceri par kopīgu tirdziņu Kroņaucē pie “Mēnestiņa” arī turpmāk.

Raksts un foto Monta Mantrova
Foto Raimonda Ribikauska

Submit to FacebookSubmit to Twitter