Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

27. aprīlī Iecavas, Jelgavas, Ozolnieku, Bauskas, Rundāles, Vecumnieku, Dobeles, Tērvetes, Auces novada pašvaldības, “Lauku partnerība “Lielupe””, “Bauskas rajona lauku partnerība” un “Dobeles rajona lauku partnerība” parakstīja sadarbības līgumu par LEADER projekta “Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana” īstenošanu.

Pasākuma mērķis ir veicināt vietējo ražotāju konkurētspēju, atpazīstamību un savstarpējo sadarbību uzņēmējdarbības attīstībai.

Projekts tika atklāts pērnā gada novembrī un tā aktivitātēs jau ir iesaistījušies 38 uzņēmēji no Jelgavas, Auces, Tērvetes, Iecavas, Ozolnieku, Bauskas novada.

Pašu uzņēmēju iniciatīva ir kopīgi tirdziņi, piemēram, 1. aprīlī Kroņaucē notika “Lieldienu tirgus”, savukārt 4. maijā Bauskas novada “Vaidelotēs” aizvadīts “Saimnieču un saimnieku tirgus”, kura ietvaros prezentēts arī jauns tūrisma maršruts  “Zemgales saimnieces aicina ciemos”. 28. jūlijā visi interesenti aicināti doties uz Jelgavas novada Svētes pagastu, kur plānots vēsturisko šķirņu godināšanas tirgus “No saknēm līdz sēklām”.

No maija līdz augustam uzņēmējiem tiks organizēti pieredzes apmaiņas braucieni, kuru laikā būs iespēja ne tikai apmainīties ar zināšanām un veicināt sadarbību, bet arī uzlabot praktiskās iemaņas tūristu uzņemšanā. Informācija par dalību braucienos sekos.

Projekta ietvaros visos iesaistītajos novados plānots izvietot vienota dizaina informatīvos stendus ar  uzņēmēju kontaktinformāciju. Ideja par šādiem stendiem aizgūta no Austrijas. Ar to palīdzību plānots īpaši atbalstīt jaunos uzņēmējus.

Pašvaldību pārstāvji atzina, ka mazajiem uzņēmējiem ir grūti attīstīties un iekarot savu vietu tirgū, tādēļ šādi projekti ir būtiski, jo veicina sadarbību, informācijas apmaiņu un mudina atbalstīt vienam otru.

Rakstu sagatavoja:
Lelde Podniece-Jostmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Iecavas novada pašvaldība

Submit to FacebookSubmit to Twitter