Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

2018. gada 4. maijā Bauskas novada Codes pagasta „Vaidelotēs” norisinājās “Saimnieku un saimnieču tirgus”. Tirdziņu kuplināja tam piešķirtā tēma “Godēšana Vaidelotēs”. Tirdziņā piedalījās 20 tirgotāji no Zemgales reģiona.

Pasākuma norises laikā, apmeklētāji tika iepazīstināti ar jaunu tūrisma maršrutu “Zemgales saimnieces aicina ciemos!”, kas apvieno desmit saimnieces un desmit gardus ēdienu. Arī maršrutā iesaistītās saimnieces piedalījās tirdziņā.

Pasākumā bija iespējams ne tikai iegādāties saimnieku un saimnieču sarūpētās lietas un gardumus, bet arī iesaistīties radošās darbnīcas.

Daira Jātniece aicināja piedalīties virteņu gatavošanas meistarklasē, savukārt galda dekoru gatavošanā, kuru vadīja Ingrīda Ķebere, tika izveidoti 4. maija tematikai veltīti galda noformējumi.

Fotografēšanas darbnīcu vadīja Sintija Dozberga, viņa interesentiem mācīja kā sagatavot produktu fotografēšanai un izmantot apgaismojumu kvalitatīvu fotogrāfiju radīšanai.

Tirdziņa aktivitātes kuplināja saimniece Daira, kura viesus un dalībniekus aicināja pie kopīgā svētku galda, lai ikviens apmeklētājs varētu nogaršot kailgraudu miežu putru un mājās gatavotu maizes kvasu.

Par muzikāliem priekšnesumiem rūpējās folkloras kopa „Silavoti” un kantri dziedātājs Mārtiņš Jātnieks.

Pasākums rosināja dalībniekus labāk izzināt vārda - “Godēšana” nozīmi, kas skaidrojams kā “Goda ēšana”, kas ir cieši saistīta ar latviskām tradīcijām un vietējo produktu izmantošanu goda ēšanas laikā. Par Godu un Godēšanu runāja Viedas Sadraudzības vadītājs Modris Slava. Tāpēc tirdziņa organizatori secina, ka šo tēmu savienojums veiksmīgi sekmē vietējo produktu un latvisko tradīciju popularizēšanu.

Kopumā tirdziņu apmeklēja aptuveni 200 dalībnieki un atsauksmes no apmeklētājiem un tirdziņa dalībniekiem bija pozitīvas, tāpēc organizatori plāno nākamgad paši turpināt iesākto tradīciju “Saimnieku un saimnieču tirgus Vaidelotēs”, papildinot to ar atziņām un ierosinājumiem no šī pasākuma.

Kopīgais tirdziņš notika Leader sadarbības projekta “Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana” ietvaros,
Projekta Nr17-00-A019.332-000003.

Rakstu sagatavoja: Projekta vadītāja, Videga Vītola
Foto: Sintija Dozberga

Submit to FacebookSubmit to Twitter