Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

Sestdien, 18. augustā, Z/S Vilki Jelgavas novada Svētes pagastā, lauku sētas ieskautā mierā, norisināsies Leader sadarbības projekta “Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana” vasaras sezonas noslēguma pasākums – “Dabas velšu tirgus”.

Pasākuma norises laikā no 10.00 līdz 16.00 darbosies vietējo ražotāju tirgus, kurā varēsiet atrast kādu sen kārotu lietu sev, mājai, dārzam vai vienkārši kādai vērtīgai dāvanai no vairāk kā 25 tirgotājiem. Ikviens apmeklētājs – liels vai mazs, tiek aicināts izbaudīt Zemgales zaļo oāzi un piedalīties interesantās un uz zināšanām balstītās aktivitātēs.

Krāšņajā dendrārijā, kopā ar tā saimnieci Laumu, varēsiet doties izzinošās pastaigās, lai iepazītu vairāk kā 1000 Latvijas ainavai raksturīgu augu un uzzināt kā pašiem radīt savu zaļo oāzi.

Dienas gaitā varēsiet tikties ar zinošiem un kolorītiem lektoriem, kuri dalīsies ar vērtīgām zināšanām un savām iemaņām kā izmantot dabas veltes veselībai un možam garam. Lienīte Vītiņa Zustrupa stāstīs par to kā pašu spēkiem radīt dabīgu ķermeņa skrubi, par tā veidiem un pielietošanu pirtī un ārpus tās. Savukārt par dabīgā un veselīgā augu dzēriena “Dabas dots” tapšanu un nonākšanu veikalos plauktos, par pašu biznesa ideju un tās iedzīvināšanu, pastāstīs SIA “Dabas dots” dibinātājs Rolands Brinķis. Par garšaugu praktisko pielietojumu veselībai un uzturam, informācijā dalīsies zinātņu doktore pārtikas zinātnēs Līga Prieciņa.

Bet 12.20 visi tiek aicināti uz jauna tūrisma maršruta “Zemgales saimnieki aicina ciemos” atklāšanu. Tieši šeit varēsiet tikties ar visiem saimniekiem klātienē, izgaršot un iepazīt mazu daļiņu no maršruta “garšas” un tikt pie savas maršruta kartes. Ikviens maršrutā iekļautais Zemgales saimnieks rada unikālus, gardus un veselīgus produktus. Mēs ceram, ka vēlēsities šo maršrutu iepazīt kopā ar savu ģimeni, draugiem, kolēģiem.

Visa pasākuma laikā darbosies dabas izziņas spēles un citas aizraujošas nodarbes par un ap dabas bagātībām kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centru “Meža māja”.

Ikviens interesents varēs pats izgatavot sev dabīgo skrubi no dažādiem dabā sastopamiem augiem radošajā teltī. Materiāli un trauciņi līdzi ņemšanai nodrošināti, Jums atliek vien piedalīties. Savukārt radošās darbnīcas “Tuvāk dabai” ar dažnedažādām aktivitātēm kā piemēram latvisko spēka zīmju, rokassprādžu darināšanu, aizraus ikvienu darboties gribētāju - lielu vai mazu.

Biedrība Lauku partnerība “Lielupe” aicina baudīt mierpilnu atpūtu dabā, smelties dabas spēku, enerģiju, idejas, zināšanas. Veidojiet pašu savu dabas velšu glabātuvi ikdienas enerģijai un spēkam!

Uz tikšanos pasākumā 18.augustā, Jelgavas novadā!

Uzņēmēj un mājražotāj! Ja Tev ir saražots, izaudzēts, izlolots kas gards, dabīgs, smaržīgs un veselībai vērtīgs tad, dalībai "Dabas velšu tirgus" pasākumā aicinām pieteikties līdz 14. augustam pa tālruni: 25502151 vai rakstot e-pastu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Pasākums tiek organizēts kā viena no Leader sadarbības projekta “Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana” Nr.17-00-A019.332-000003 aktivitātēm.

Biedrība "Lauku partnerība Lielupe"
Lielā iela 5/7, 6. stāvs,
Jelgava, Latvija, LV-3001

Darba laiks: P.,T. 9:00-12:00; O., C. 15:00-17:00.
lielupe[at]partneribalielupe.lv
26399946
facebook.com/partneribalielupe

Kontakti