Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

Aicinām piedalīties “Pārtikas amatnieku festivālā”, kas notiks šī gada 17. augustā, no plkst. 13:00-19:00, pie kafejnīcas "ZEMNIEKA CIENASTS", Jaunsvirlaukas pagastā, Jelgavas novadā.

Festivālā satiksiet piecdesmit pārtikas amatniekus no Zemgales reģiona deviņiem novadiem. Pārstāvēti būs Jelgavas, Bauskas, Dobeles, Tērvetes Auces, Vecumnieku, Rundāles un Ozolnieku novadi. Festivāls būs īpašs ar to, ka daudzus ēdienus no vietējiem produktiem gatavos uz vietas paši mājražotāji.

Viena no lielākajām grupām būs veselīgie našķi. Festivāla viesi, īpaši mazie kārumnieki varēs nogaršot dažādus veselīgus kārumus: augļu/ogu sukādes, mājražotāju saldējumus, piemēram, jogurta rullīšus no Jelgavas novada, Kalnciema pagasta, aitas piena saldējuma, ko gatavo saimniece Iluta Straģe Bauskas novadā. Degustēt varēs arī jauno medu un biškopības produktus. Pavisam mūsdienīgi produkti būs augļu ogu želejkonfektes, kas top Ozolnieku novadā pie mājražotājas Agitas Berķes-Bergas.

Produktu grupā-maize, gaļa, siers varēs baudīt dažādus sierus, kas gatavoti gan no govs, gan aitas piena. Jelgavas novada zemnieku saimniecībā “Blūdži” ražoto sieru varēs baudīt arī ceptu, kopā ar vietējo maizīti no maizniekmeistara Jāņa Kurpnieka, Tērvetes novadā. Ar savu kārdinošo smaržu vilinās turpat uz vietas ceptas zemnieku saimniecības “Vainadziņi” desiņas ar kāpostiem.

Īpaša produktu grupa būs-dārzeņu smeķis. Šeit sevi pieteiks zemnieku saimniecības “Trubenieki” ceptās šitake sēnes, tomātu sula un kaltēti tomāti no piemājas saimniecības “Dzērves”, dažādi dārzeņu smēriņi no zemnieku saimniecības “Vārpas” Jelgavas novadā, un Bruknas ķiplociņš no Bauskas novada.

Īsts dāmu stūrītis būs produktu grupā- kūkas un kafija, kur varēs baudīt dažādas mazās kūciņas un kafiju no mājražotājas Ingas Eglītes Auces novadā, Jelgavas novada saimnieces Lolitas Duges ceptās vafeles un rupja maluma miltu virteņus no saimnieces Dairas Jātnieces Bauskas novadā. Visiem iepriekšminētajiem produktiem un ēdieniem labs papildinājums būs dažādi dzērieni grupā - alus, vīns, brandvīns. Šeit sevi pieteiks vietējie vīni, gan no vīndara Sandra Laizāna kolekcijas, gan Ievas Dūmiņas Bauskas novadā. Ar stipro dzērienu no ogām, kas top Jelgavas novada, Valgundes pagastā, iepazīstinās Tīreļu dzītuves saimnieki.

Dzirdēsiet uzņēmēju stāstus par jauniem un neparastiem produktiem: amarants, skābētais alus un veselīgie našķi no augļiem un dārzeņiem. Varēsiet piedalīties jauno produktu degustācijās.

Radoši varēs izpausties dzintara krēmu, ādas rokassprādžu, tējas maisījumu, mezglošanas jeb "macrame" un ziepju gatavošanas darbnīcās. Baudot dažādus ēdienus no vietējiem produktiem, klausīsieties jauno mūziķu: Mārtiņa Ruska, grupas “Carnelian” un citu priekšnesumos.

Festivālu bagātinās modes vēstures telts ar 18. gs. rokoko laikmeta modes tendenču demonstrējumu un vēdekļu valodas meistarklasi.

Tāpat festivāla ietvaros, tiks atklāts jauns, izzinošs tūrisma maršruts “Uzzini, kā top!”. Maršruts aicinās iepazīt 10 vietas, kurās top: veselīgā konfekte, milti un putraimi, siers, audums, bišu strops, grāmatai vāki, keramikas trauki, sveces, sejas krēms un rotas.

Festivāla kopējais mērķis ir atraktīvi un radoši popularizēt vietējos ražotājus, veicināt savstarpējo sadarbību un pieredzes apmaiņu. Ideja par šāda pasākuma organizēšanu Lauku partnerībā “Lielupe” tika lolota jau vairākus gadus, ar mērķi aicināt kopā kaimiņu novadu uzņēmējus, lai sadarbotos starp novadiem un parādītu vietējai sabiedrībai plašo un daudzveidīgo, vietējo produktu klāstu. Šo ideju iespējams īstenot pateicoties Leader sadarbības projektam “Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana”, Nr.17-00-A019.332-000003 un Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gada pasākumam "Starpteritoriālā sadarbība".

Sadarbības projekts notiek sadarbojoties trīs lauku partnerībām: Lauku partnerībai “Lielupe”, Dobeles rajona un Bauskas rajona lauku partnerībām.

Projekta aktivitātes. Gan aizvadītajā, gan šajā gadā uzņēmējiem notikušas 12 apmācību dienas, kur kopumā piedalījušies aptuveni 120 uzņēmēji, par tēmām: mārketingā, jaunākajās tehnoloģijās pārtikas ražošanā, reklāmas veidošanā, tūrisma un viesmīlības piedāvājum veidošanā un citās, kas sekmējušas uzņēmēju konkurētspēju un pilnveidojušas prasmes pārdot savas preces un pakalpojumus.

Tāpat uzņēmēji piedalījušies 9 pieredzes braucienos pa Bauskas, Vecumnieku, Rundāles, Iecavas, Tērvetes, Auces, Dobeles un Ozolnieku novadiem. Braucienos iepazīta kaimiņu novadu uzņēmējdarbības pieredze, notikusi kontaktu apmaiņa un sekmēta savstarpējā sadarbība.

2018. gadā īstenoti 3 kopīgi tirdziņi, kas notika Tērvetes novada, Kroņaucē, Bauskas novada, Codes pagastā un Jelgavas novada, Svētes pagastā. Izstrādāti 3 jauni tūrisma maršruti. Pirmie divi aicina iepazīt 10 Zemgales saimnieces un 10 Zemgales saimniekus un viņu izlolotos produktus un ēdienus. Trešo maršrutu, kā iepriekš jau tika pieminēts, atklās Pārtikas amatnieku festivāla laikā.

Projekta ietvaros šobrīd notiek darbs pie 19 reklāmas stenu izstrādes, kuros tiks izvietotas 49 reklāmas kartiņas ar vietējiem uzņēmējiem no sadarbības partneru teritorijām. Tie ir uzņēmēji, kas ražo produktus, vai sniedz pakalpojumus un aicina ciemos tūristus. Tas būs vērtīgs pienesums tiem uzņēmējiem, kas nesen uzsākuši savu darbību, vai ir izveidojuši jaunu piedāvājumu un nepieciešams šo piedāvājumu popularizēt un plašāk piedāvāt potenciālajiem klientiem.

Projekta “Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana” vadītāja, Videga Strautniece

Biedrība "Lauku partnerība Lielupe"
Lielā iela 5/7, 6. stāvs,
Jelgava, Latvija, LV-3001

Darba laiks: P.,T. 9:00-12:00; O., C. 15:00-17:00.
lielupe[at]partneribalielupe.lv
26399946
facebook.com/partneribalielupe

Kontakti