Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

Paldies visiem, kas piedalījās un izgaršoja vietējo “Pārtikas amatnieku festivālā”!

Atraktīvs, radošs un izzinošs, 17. augustā izskanējis “Pārtikas amatnieku festivāls. Tas notika pie kafejnīcas "ZEMNIEKA CIENASTS", Jaunsvirlaukas pagastā, Jelgavas novadā.

Festivālā satikās piecdesmit ražotāji no Bauskas, Dobeles, Vecumnieku, Iecavas, Ozolnieku, Jelgavas, Tērvetes un Auces novadiem.

Izskanēja uzņēmēju pieredzes stāsti par jauniem un neparastiem produktiem, kā arī notika produktu degustācijas. Apmeklētāji baudīja vietējos produktus no stendiem: dārzeņu smeķis; kūkas un kafija; gaļa, maize, siers, zivis; alus, vīns, brandvīns un veselīgie našķi. Amatnieku stends iepriecināja ar dažādām rotām, vietējo kosmētiku un lina izstrādājumiem.

Radoši varēja izpausties dzintara krēmu, ādas rokassprādžu, tējas maisījumu, mezglošanas jeb "macrame" un ziepju gatavošanas darbnīcās. Baudot dažādus ēdienus no vietējiem produktiem, festivāla apmeklētāji klausījās jauno mūziķu: Mārtiņa Ruska, grupas “Carnelian” un BMJK Rokskolas absolventu priekšnesumos.

Festivālā tika atklāts arī jauns tūrisma maršruts “Uzzini, kā top!”. Maršrutā desmit uzņēmēji aicinās iepazīt kā top: veselīgā konfekte, milti un putraimi, audums, bišu strops, siers, keramikas trauki, sejas krēms un rotas.

Kā atzina paši uzņēmēji, šis bija nozīmīgs pasākums, lai satiktos savā starpā, apmainītos idejām un dalītos savā pieredzē. Tie bija sirsnīgi svētki un kopā būšana ikvienam, kam svarīgs vietējās pārtikas smeķis!

Foto: Linda Strauta Brauere

Festivāls notika Leader sadarbības projekta “Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana”, Nr.17-00-A019.332-000003, Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma "Starpteritoriālā sadarbība" ietvaros.

Ja nevēlaties, lai Jūsu attēls būtu publicēts, aicinām sazināties ar Lauku partnerību “Lielupe”, rakstot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālruni 26399946.

"Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests"

Biedrība "Lauku partnerība Lielupe"
Lielā iela 5/7, 6. stāvs,
Jelgava, Latvija, LV-3001

Darba laiks: P.,T. 9:00-12:00; O., C. 15:00-17:00.
lielupe[at]partneribalielupe.lv
26399946
facebook.com/partneribalielupe

Kontakti