Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

No 23.-24. maijam Lietuvā, Pasvālē, viesu namā "Tatulos Vingis" norisinājās kārtējās apmācības LEADER starpvalstu sadarbības projektā - „Dabas spēks un pirts tradīcijas - sev, ģimenei un biznesam!” Jelgavas, Ozolnieku, Daugavpils, Ilūkstes un Gulbenes novada iedzīvotājiem! Šis bija otrais apmācību cikls un apskatīja tēmas:  "Pirts būvniecība un melnā pirts. Kā uzbūvēt vilnas pirti? Vilnas pirts vēsture, atšķirības un priekšrocības".  Pamatnosacījumus pirts ēkas plānojumā, tās būvniecībā, krāsns un lāvu piemērošanā pirts mērķim stāstīja lektors, arī pirtnieks, vairāku starptautisko pirts sacensību dalībnieks un tiesnesis Jānis Pavlovičs.

Apmācību otrā daļā lektors no Lietuvas Vaidotas Gikys dalībniekus iepazīstināja ar Lietuvai raksturīgo vilnas pirti un tās vēsturi, tradīcijām, būvniecību un kurināšanu. Lietuvā Vaidotas apsaimnieko ūdensdzirnavas, kuru tuvumā nu ir uzbūvējis arī pats savu vilnas pirti, kurā dalībnieki vakara izskaņā varēja rāmi izsildīties. Vilnas pirtī raksturīgs ir rāms siltums un tajā uzturēties nepieciešams un pat ieteicams ir 2-3h.

Nākamajā apmācību dienā apguva filcēšanas pamatus un mājup katrs devās ar pašfilcētu pirts cepuri. Daudziem tā bija pirmā sastapšanās ar filcēšanas mākslu.

Nākamās šādas apmācības par tēmām “Pirts būvniecība. Melnā pirts. Vilnas pirts” plānotas Oktobrī, Pērnavas reģionā.

Interesenti no iepriekšminētajām partnerībām aicināti pieteikties dalībai!

Biedrība "Lauku partnerība Lielupe"
Lielā iela 5/7, 6. stāvs,
Jelgava, Latvija, LV-3001

Darba laiks: P.,T. 9:00-12:00; O., C. 15:00-17:00.
lielupe[at]partneribalielupe.lv
26399946
facebook.com/partneribalielupe

Kontakti