Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

No 26.- 27. jūlijam Jelgavas novada, Glūdas pagasta Nākotnes ciemā norisinājās jau piektais “”, kurā piedalījās arī projekta “Dabas spēks un pirts tradīcijas sev, ģimenei un biznesam” dalībnieki. Projekta teltīs un ārpus tām katru stundu norisinājās daudz un dažādas meistarklases, lai iepazīstinātu pēc iespējas vairāk interesentus ar to, cik daudz un dažādu lietu un produktu iespējams pagatavot pašu rokām, gūt izpratni par vērtīgo dabas produktu pasauli, kuru ikdienā neapjaušam sev līdzās esot, par to, kā atpazīt un izmantot šīs dabas veltes un produktus savai labsajūtai un veselībai.

Sestdienas rīts iesākās ar zaļo pirts paklāju darināšanas meistarklasi, kurā ikviens interesents varēja apgūt pamatus, kā izveidot savu zaļo augu paklāju, kas, prasmīgi izžāvēts, ziemā atgādinās par zaļo un smaržīgo vasaru. Šādus paklājus var pielietot ejot pirtī un guļot uz tiem, vai kā telpas aromātisku dekoru. Nākamajās meistarklasēs tika mācīts un stāstīts kā pagatavot ziedūdeņus, ārstnieciskās ziedes un ķermeņa skrubjus no Latvijā sastopamiem augiem. Sadarbības partneri no Lietuvas līdzi bija paņēmuši vilnu un piederumus, kas interesentiem ļāva pagatavot filcētas pirts mices, ziedu rotājumus, pirts paliktnīšus, bet ārstniecības augu pazinējs, audzētājs un pārstrādātājs no Igaunijas bija ieradies ar saviem īpašajiem ārstniecības augiem un kopīgi ar pasākuma apmeklētājiem tika darināti ķermeņa kopšanas līdzekļi. Bitenieki no Daugavpils interesentus iepazīstināja ar saviem bišu produktiem, kopīgā meistarklasē tika darinātas arī vaska sveces, bet dienas vidū klausītājiem no lielās skatuves lekcijā tika stāstīti mīti un patiesības par bišu produktiem pirtij un veselībai.

Pirts un veselības festivālā pirtsmīļu rokās iegūla arī jaunizdotais buklets “Pirts ABC”, kurā vienkāršā valodā tiek stāstīts par to, kā sagatavoties un doties pirtī tā, lai pirts apmeklējums būtu vērtīgs un veselīgs, nevis kaitīgs. Buklets izdots latviešu, angļu un krievu valodās un turpmāk būs sastopams visās projektā iesaistīto partnerību teritorijās un pasākumos, kas saistīti ar veselīgu dzīvesveidu.

Visas dienas garumā projekta pirts teltī norisinājās pirts procedūru demonstrējumi grupām, kuros pirtnieces prasmīgi izveda pirtsmīļus cauri dažādu pirts sajūtu gammai - pastaigai pa nezāļu taku un aromterapiju, tai sekoja ķermeņa skrubju pagatavošana un skrubēšanās. Trešajā piegājienā pirtī pirtsmīļiem tika mācīts pašpēriens, bet visam noslēgumā visi tika pie garšīgas šokolādes ķermeņa maskas. Brūnajās šokolādes maskas ietērptajās sejās un mirdzošajās acīs bija manāms prieks par ļaušanos kam jaunam, nebijušam.

Projekts "Dabas spēks un pirts tradīcijas – sev, ģimenei un biznesam” (18-00-A019.333-000006) notiek Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākuma “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.

Biedrība "Lauku partnerība Lielupe"
Lielā iela 5/7, 6. stāvs,
Jelgava, Latvija, LV-3001

Darba laiks: P.,T. 9:00-12:00; O., C. 15:00-17:00.
lielupe[at]partneribalielupe.lv
26399946
facebook.com/partneribalielupe

Kontakti