Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

Starptautiskais mūzikas, mākslas, teātra un jauno tehnoloģiju festivāls Emergence 2019 norisinājās 03.05 – 04.05. Marmandē, Francijā. Šajā festivālā no Latvijas piedalījās divi jauni mūziķi – Indars un Karīna. Brauciens notika Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020. gadam pasākuma “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” projekta “Lauku māksla” ietvaros.

Šajā lauku mākslas festivālā Emergence Karīna Švānberga un Indars Markots spēlēja duetā (vokāls un ģitāra) gan ārzemnieciskas dziesmas blūza un kantrī stilā, gan latviešu spēka „Austošās saules dziesmu”, kas saņēma patiesu apbrīnu un ovācijas kā no franču ekspertu, jeb profesionāļu puses, tā arī dalībnieku itāļu atzinības.

Neliels brauciena atskats no Lauku partnerības “Lielupe” dalībniekiem:

03.05. satikāmies ar projekta dalībniekiem, trīs itāļiem - Francesko, Marko, Stephano - un mākslinieku Jere no Somijas. Projekta vadītāja Catie nodrošināja transportu uz Marmandi, kur arī apmeklējam VRG biroju, iepazināmies ar kolēģiem, organizatoriem. Kopā vakariņojām, pēc tam devāmies uz festivāla atklāšanu Comedia teātrī. Turpmāk nakšņojām pie laipnas un viesmīlīgas kundzes Lilian.

Nākamajā rītā 09.00 devāmies uz teātri, lai izmēģinātu dziesmas uz skatuves ar aparatūru. Pēc tam sekoja tūre caur Marmandes skaistajām, šaurajām ieliņām un viduslaiku celtnēm, kā arī paviesojāmies muzejā, kas iekļāva franču sadzīves un mājsaimniecības elementus no 18.-19.gs. Nedaudz iepirkāmies vietējo zemnieku tirgū pilsētiņas centra laukumā.

Koncerts sākās ap 14.00, kur aptuveni 2 stundu garumā astoņi dažādi mākslinieki un mākslinieku apvienības no Francijas (dejotājas, rokgrupa, improvizācijas teātris, aktieri), Somijas (Jere veido meditatīvu mūziku izmantojot atkritumus, metāllūžņus un ģitāru), Itālijas (Marko un Fsrancesko spēlēja bungas un saksofonu duetā) un Latvijas (Karīna– vokāls, Indars- akustiskā ģitāra) sniedza kontrastējošus, taču unikālus un baudāmus priekšnesumus (katrs 15 minūtes). Atgriezenisko saiti neilgi pēc koncerta sniedza zālē esošie pieredzējušie francūži, kuri izteica komplimentus un kritiku, ieteikumus nākamajām darbībām.

Vakaru pavadījām kāda Francijas apgabala nacionālo pankūku restorānā “crêperie l’Atlantide” pēc kura aizbraucām uz mazāku ciemu Meilhan-sur-Garonne, lai noklausītos koncertu “Les bretelles de Carmen et Cie” (operdziedātāja un akardeons).

Mūsuprāt, šī bija kvalitatīva atpūta un noderīga pieredze uzstāties uz lielās Comedia teātra skatuves ar kvalitatīvu apskaņošanu. Guvām iespaidus no franču kultūras, apskatījām Bordo un Marmandes arhitektūru un izbaudījām burvīgos ēdienus, kā arī iepazinām daudzsološus māksliniekus no Itālijas un Somijas.

"Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests"

Biedrība "Lauku partnerība Lielupe"
Lielā iela 5/7, 6. stāvs,
Jelgava, Latvija, LV-3001

Darba laiks: P.,T. 9:00-12:00; O., C. 15:00-17:00.
lielupe[at]partneribalielupe.lv
26399946
facebook.com/partneribalielupe

Kontakti