Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

Ar pozitīvām atsauksmēm no apmeklētāju puses un atzinīgu vērtējumu no iesaistīto mākslinieku puses noslēdzies Starptautiskais kūdras skulptūru festivāls, kas tika rīkots Lauku partnerības “Lielupe” īstenotā projekta “Lauku māksla” ietvaros no 16.-19. maijam.

Visas dienas garumā pie telts, kurā bija izvietoti 12 mākslinieku darbi, Elejas muižas parkā Jelgavas novadā pulcējās apmeklētāji, veidojot brīžam īsāku, brīžam garāku rindu.

Šāds festivāls Jelgavas novadā norisinājās pirmo reizi, un ir uzskatāms par unikālu notikumu visā Latvijas mērogā, jo iepriekšējo reizi daudzveidīgas kūdras skulptūras tapušas pirms 10 gadiem.

Mākslinieki no Somijas, Francijas un Itālijas ieradās Latvijā jau 16. maijā, kad viņiem izbraukumā uz SIA “Laflora” apsaimniekotajiem Drabiņu un Kaigu kūdras purviem pievienojās arī mākslinieki no Jelgavas un Ozolnieku novadiem.

17. maijā notika skulptūru sagatavošanas darbi Elejas muižas parkā, kur mākslinieki, no kuriem neviens pirms tam nebija strādājis ar kūdras materiālu, mākslinieka Edgara Amerika vadībā iejutās savās fantāzijās un ļāva, lai trauslais materiāls pārtop par daudzveidīgiem mākslas darbiem. Mākslinieki atzinīgi novērtēja darba organizācijas procesu, kas ļāva pilnvērtīgi nodoties darbam visas dienas garumā. Līdztekus šajā dienā notika arī Uzraudzības grupas sanāksme visiem projekta partneriem no vietējām rīcības grupām.

Savukārt, nākamajā dienā, 18. maijā Jelgavas novada svētku ietvaros interesenti varēja aplūkot atsevišķā teltī izstādītos kūdras skulptūru darbus un novērtēt mākslinieku paveikto. Tāpat gan maziem, gan lieliem apmeklētājiem bija iespēja pašiem piedalīties kūdras skulptūru darbnīcā un izgatavot pašiem savu nelielu kūdras darinājumu.

Šeit arī jāsaka īpašs paldies SIA “Laflora”, kas sagādāja kūdras klučus kūdras labirinta izveidei pirms kūdras skulptūru telts, kas piesaistīja papildus apmeklētāju interesi un ļāva apmeklētājiem, īpaši mazākajiem, azartiski meklēt ceļu ārā no tā! Labirintu sadarbībā ar Jelgavas novada Mūzikas un mākslas kolēniem veidoja uzņēmums “Otas brīnumdārzs”.

Foto autori: Edgars Pogozelskis un Atis Luguzs

"Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests"

Biedrība "Lauku partnerība Lielupe"
Lielā iela 5/7, 6. stāvs,
Jelgava, Latvija, LV-3001

Darba laiks: P.,T. 9:00-12:00; O., C. 15:00-17:00.
lielupe[at]partneribalielupe.lv
26399946
facebook.com/partneribalielupe

Kontakti