LEADER sadarbības projekta „Tūrisms kopā” ietvaros ir izveidoti seši pārgājienu maršruti: Olainē, Babītē, Ozolniekos, Ķekavā, Staļģenē un Jaunmārupē. Tie ir vienas dienas pārgājieni, katrs ar ilgumu līdz 5 stundām. Katrā maršrutā ir iekļauts vietas apraksts, apkārtnē esošie tūrisma objekti, un svarīga informācija ceļotājiem ( maršruta garums, ilgums, grūtības pakāpe, loģistika, un iespējamās alternatīvas pārgājiena laikā).

Tūrisma sezonai nav sākums un beigas, savukārt, Pierīga ir lielisks galamērķis arī šajos, ceļošanai epidemioloģiski sarežģītajos apstākļos! Aktīva atpūta ģimenēm ar bērniem Pierīgā? Atpūta pie dabas blakus galvaspilsētai Rīgai? Labjūte Rīgas apkārtnē? Sportiski piedzīvojumi un aktīvā atpūta Pierīgā? Darījumu tūrisms Pierīgas lauku ainavā? Jā! Aicinām iedvesmoties tuviem un tālākiem ceļojumiem tepat Pierīgā!

Lai papildinātu un dažādotu jau esošos tūrisma maršrutus Pierīgā, LEADER sadarbības projekta “Tūrisms kopā” ietvaros izveidoti vairāki jauni labiekārtošanas elementi – lielformāta foto rāmji, tapis augstākais grafiti mākslas darbs „Heirēka!” uz ūdenstorņa Olaines Mežaparkā, latviešu gadskārtu svinību vieta Staļģenes muižas parkā, „Četrlapu āboliņš” Švarcenieku muižas parkā, „Sīpols” Salas pagasta Sīpolciemā, „Vietvalžos” un vides elements „Nots” pie Ķekavas Mūzikas skolas.

Š.g. 22. septembrī Doles Tautas namā Ķekavā, notika LEADER sadarbības projekta „TŪRISMS KOPĀ” noslēguma konference. Pasākumā piedalījās vairāk kā 60 dalībnieku, gan projektā iesaistītie, gan interesenti no citiem reģioniem.

Lai veicinātu LEADER sadarbības projekta „Tūrisms kopā” novados esošo tūrisma objektu atpazīstamību, kā arī bērnu un jauniešu interesi par sava novada un kaimiņu novadu tūrisma piedāvājumu, no š.g. 17. februāra līdz 15. martam Mārupes, Olaines, Babītes, Ķekavas, Ozolnieku un Jelgavas novadu skolu audzēkņi tikai aicināti sastādīt vienas dienas tūrisma maršrutu, kādā ar savu klasi gribētu doties. Pavisam kopā tika saņemti 34 pieteikumi, no visu sešu projektā iesaistīto novadu vispārējās izglītības iestādēm. Vislielākā konkurence bija tieši sākumskolas (1.-4. kl.) klašu grupā, kurā par uzvarētāja statusu sacentās 19 konkursa pieteikumi. Nedaudz mazāk – 13 pieteikumu tika saņemts pamatskolas (5.-9. kl.) klašu grupā. Savukārt, tikai divas, un kā atzina žūrijas locekļi, ļoti līdzvērtīgā kvalitātē aizpildītas konkursa pieteikuma anketas, tika saņemtas vidusskolas grupā.

Biedrība "Lauku partnerība Lielupe"
Lielā iela 5/7, 6. stāvs,
Jelgava, Latvija, LV-3001

Darba laiks: P.,T. 9:00-12:00; O., C. 15:00-17:00.
lielupe[at]partneribalielupe.lv
26399946
facebook.com/partneribalielupe

Kontakti