Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

Arvien biežāk medijos var pamanīt sociālos uzņēmējus, kas kādam varētu būt kas jauns un rada daudz jautājumus: kas ir sociālā uzņēmējdarbība? Ar ko tā atšķiras no parasta uzņēmuma? Vai manā biznesa idejā, manā uzņēmumā varētu būt sociāla uzņēmuma iezīmes?

24. septembrī, Lielvircavas muižā, Platones pagastā, Jelgavas novadā norisināsies darbnīca „Bizness + Sociālais mērķis = sociālā uzņēmējdarbība”, kur vienas dienas laikā varēs gan satikt nozares ekspertus un esošus uzņēmējus, gan rast atbildes uz daudzajiem neskaidrajiem jautājumiem.

Darbnīca veidota LEADER sadarbības projekta “Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā” ietvaros, tāpēc, kā skaidro Partnerības Daugavkrasts, kas ir vadošā partnerība šajā projektā, administratīvā vadītāja Aiga Smiltāne “Šis ir pirmais pasākums secīgā notikumu ciklā, kas norisināsies vairāk kā gada garumā visu projektā iesaistīto partnerību teritorijās ar mērķi iedvesmot, iedrošināt, apmācīt un atbalstīt topošos sociālos uzņēmējus. Jo nereti tam, lai taptu jauns uzņēmums, ir vajadzīgas papildus zināšanas, atbalsts, citu uzņēmēju iedvesmas stāsti.”

Elīna Immere, sociālās uzņēmējdarbības vēstniece Kurzemē, biedrības “Kurzemes NVO centrs” valdes locekle, aicina uz pasākumu katru, kurš grib uzzināt vairāk: “Dienas plāns veidots tā, lai būtu patiesi dinamisks – mēs noskaidrosim ne tikai to, kas ir sociālā uzņēmējdarbība, kādas ir tai pieejamās atbalsta iespējas Latvijā, bet arī izzināsim šīs jomas nianses un ielūkosimies esošu sociālo uzņēmumu ikdienas dzīvē.”

SIA “RB cafe”, “Mobilizing”, “Sonido” un “Mammām un tētiem” ir četri jau esoši sociālie uzņēmumi, kuru vadītāji stāstīs, kā spēruši pirmos soļus uzņēmējdarbībā, ar kādām grūtībām sastapušies, kas ir tas, kas palīdz strādāt ikdienā.

“Aicinām arī tos, kuriem ir ideja par to, kā ar uzņēmējdarbības palīdzību varētu risināt kādu konkrētu problēmu. Darbnīcās pēcpusdienā norisināsies sociālā biznesa mini laboratorija, kur kopā ar nozares ekspertiem un esošiem uzņēmējiem būs iespēja strādāt pie savas idejas attīstības, izmantojot sociālā biznesa modeļa kanvu. Jo, lai saprastu, cik veiksmīga varētu būt ideja, vispirms jāatbild uz daudziem jautājumiem, piemēram, vai ir skaidri identificējams sociālais mērķis vai uzņēmuma darbība radīs pozitīvu sociālo ietekmi?”, stāsta sociālās uzņēmējdarbības vēstniece Līga Broduža.

Pieteikšanās darbnīcai līdz 20. septembrim: http://ejuz.lv/vrgsu

Pasākums ir bez maksas.

Vairāk informācijas lasi: www.daugavkrasts.lv, www.partneribalielupe.lv

 

Semināra - darbnīcas „Bizness + Sociālais mērķis = Sociālā uzņēmējdarbība”

DIENAS PLĀNS

8:30 – 9:30 Ierašanās Lielvircavas muižā, reģistrācija, rīta kafija
9:30 – 10:10 Pasākuma atklāšana un iepazīšanās
10:10 – 10:30 Sociālās uzņēmējdarbības būtība, vēsture un dažādība pasaulē un Latvijā
Regita Zeiļa, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija
10:30 – 12:30 World Cafe
Kopā ar sociālās uzņēmējdarbības vēstniekiem un ekspertiem izzināsim sociālās uzņēmējdarbības dzelmes /dziļumus/nianses vai noskaidrosim atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem par sociālo uzņēmējdarbību un diskutēsim par sociālās uzņēmējdarbības nākotni
12:30 – 13:20 Pusdienas
13:20 – 14:00

Sociālo uzņēmēju slavas piecminūte
Praktiskas pieredzes stāsti no sociālajiem uzņēmējiem Latvijā

1. Māris Grāvis, SIA RB Cafe
2. Santa Beitāne, SIA Mobilizing
3. SIA Sonido

14:00 – 15:30

Sociālā uzņēmuma virtuve

Kopā ar sociālajiem uzņēmējiem risini sociālo uzņēmumu ikdienas jautājumus – Ko, Kā, Kāpēc un Kam?

2 raundi praktisks grupu darbs

Sociālā biznesa idejas mini laboratorija

Kopā ar sociālajiem uzņēmējiem un sociālās uzņēmējdarbības ekspertiem dalībnieki strādās pie savu ideju attīstības izmantojot sociālā biznesa modeļa kanvu

15:30 – 15:40 Pārtraukums
15:40 – 16:00

Atbalsta iespējas sociālajai uzņēmējdarbībai Latvijā
Elīna Immere, Labklājības ministrijas Sociālo uzņēmumu komisijas locekle, Sociālās uzņēmējdarbības vēstniece Kurzemē, biedrības “Kurzemes NVO centrs” valdes locekle
16:00 – 16:30 Noslēgums
Iespēja konsultēties pie sociālās uzņēmējdarbības ekspertiem, vēstniekiem, esošajiem sociālajiem uzņēmējiem

Biedrība "Lauku partnerība Lielupe"
Lielā iela 5/7, 6. stāvs,
Jelgava, Latvija, LV-3001

Darba laiks: P.,T. 9:00-12:00; O., C. 15:00-17:00.
lielupe[at]partneribalielupe.lv
26399946
facebook.com/partneribalielupe

Kontakti