Lauku partnerība “Lielupe” izsludina Leader 2023-2027 projektu konkursa 1. kārtu

Biedrība Lauku partnerība „Lielupe” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 1. kārtu Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas ieviešanai.  Kārta tiek izsludināta Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējuma saņemšanai rīcībā: “Atbalsts nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības, t.sk. lauksaimniecības produktu pārstrādes, lauku tūrisma un amatniecības attīstībai”.

Projektu iesniegumus varēs iesniegt no 2024. gada 26. marta līdz 26. aprīlim Lauku atbalsta dienesta Elektroniskās pieteikšanās sistēmā https://eps.lad.gov.lv/login.

Uzņēmējdarbības atbalstam var pieteikties esošie un topošie uzņēmēji, kas vēlas uzsākt vai attīstīt uzņēmējdarbību Jelgavas novadā. Fiziskai personai uz projekta iesniegšanas brīdi nav jābūt reģistrētai uzņēmējdarbībai, savukārt esošajiem uzņēmumiem  Leader atbalsts tiek piešķirts, ja apgrozījums noslēgtajā gadā pirms projekta iesniegšanas nepārsniedz 150 000 EUR.

ELFLA finansējumu uzņēmējdarbības attīstībai var saņemt pamatlīdzekļu iegādei, būvdarbiem, digitāliem risinājumiem, sabiedrisko attiecību izmaksām produktu un pakalpojumu atpazīstamības veicināšanai, tirdzniecības vietu izveidei, kā arī darbinieku produktivitātes kāpināšanai. Viena projekta maksimālās attiecināmās izmaksas ir līdz 50000 EUR.  

Atbalsta intensitāte, ko var saņemt biznesa plāna īstenošanai ir līdz 40% no projekta attiecināmo izmaksu summas, noteiktās jomās līdz 60% (tūrisms pie upēm, lauksaimniecības produktu pārstrāde, ieguldījums kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un atjaunošanā, amatniecība, kopprojekti). 65% atbalsta intensitātei var pieteikties, ja fiziska persona dibina uzņēmumu pirmo reizi, savukārt 75% atbalsts plānots mazām lauku saimniecībām un projektiem, kas rada pakalpojumus vietējiem iedzīvotajiem izglītības, sociālajā vai veselības jomā.

Informācija par izsludināto kārtu pieejama Lauku partnerības “Lielupe” mājas lapā sadaļā https://www.partneribalielupe.lv/index.php/leader-2023/izsludinatas-kartas/riciba-r1-uznemejdarbiba.

Konsultācijas un papildus informācija biedrībā Lauku partnerība “Lielupe”, Jāņa Asara iela 21, Jelgava, tel. 26399946, 25502151, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

21. marta vebināra “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai Jelgavas novadā” prezentācijas un ieraksts pieejams šeit: https://failiem.lv/u/58jyja4afm