Tradīciju atdzimšana muižas virtuvē

Projekta „ Tradīciju atdzimšana muižas virtuvē” īstenošanas mērķis bija ieviest jaunu tūrisma un viesmīlības pakalpojumu “Ēdienu gatavošana pēc senām receptēm”. Projektā veikta būvniecība - restaurētas/rekonstruētas vēsturiskās virtuves un kalpu ēdamistabas telpas Blankenfeldes muižas kungu namā.

Projekta realizācija dod iespēju muižas apmeklētājiem piedalīties ekskursijās ar produktu degustāciju, kā arī iespējas iegādāties produkciju, kuras lepnums ir plūškoka izstrādājumi. Ņemt dalību ēdienu meistarklasēs, skolēnu auditorijai ”Pankošēnu cepšana”, pēc 18. gs. receptes”, savukārt pārējiem pēc iepriekš saskaņotas variējamas ēdienkartes. Muižas virtuvē top pēc senas receptes gatavota zupa, vai kūkas, ko arī ir iespējams nobaudīt ekskursijas laikā.

Projektu īsteno Sanita Silniece.

Projekta pieteikums sagatavots un guvis atbalstu vietējās rīcības grupas biedrības Lauku partnerība “Lielupe” sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas Jelgavas un Ozolnieku novadiem 2014.-2020. gadam izsludinātajā konkursā. Projekts īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākumā „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu16 975 EUR un Sanitas Silnieces līdzfinansējumu 11098 EUR. Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu administrē Lauku atbalsta dienests.

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai (ELFLA) pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē šeit.

Vairāk informācijas par projektu un projekta īstenotājiem blankenfeldemanor.com; facebook.com/blankenfeldemanor

Vairāk informācijas par atbalsta saņemšanas nosacījumiem biedrības Lauku partnerība “Lielupe” mājas lapā.

"Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests"