Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

Ieplāno 5. un 6. augustu, lai paviesotos kādā no Mājas kafejnīcām un izbaudītu jaunas un neparastas garšas Jelgavas novadā!

Šogad lauku sētas un sava nama durvis Jums laipni atvērs un ar pašu gatavotiem ēdieniem un našķiem cienās 13 ģimenes. 

Jau vairākus gadus Latvijā notiek “Mājas kafejnīcu dienas”, arī šogad tās notiek no jūlija līdz pat septembra vidum. Tā ir iespēja apceļot Latviju, baudot īpašus ēdienus, ko gatavojuši lauku māju saimnieki, uz nedēļas nogali pārvēršot savu sētu mājas kafejnīcā un galdā ceļot katrs savu meistarstiķi – ēdienus, kas ir pašu ģimenes un draugu iecienīti.

Par šefpavāriem un viesmīļiem kļūst vietējie iedzīvotāji, kuri ikdienā parasti nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet šajās dienās cienās viesus ar savas ģimenes vai novada īpašajiem mājās gatavotajiem ēdieniem.

Jums tā būs iespēja garšīgi paēst, ļauties saimnieku viesmīlībai, iepazīt jaunas garšas un sajusties kā bērnībā pie vecmāmiņas laukos. Maltīšu vērtība slēpjas gan senās receptēs, gan mūsdienīgā izpildījumā, arī produktu svaigumā, tiem nākot tieši no dobes. To visu apvij lauku svaigais gaiss, priecīgas ļaužu čalas un labsajūta!

Katrai mājas kafejnīcai ir sava neatkārtojama ēdienkarte un stāsts!

Ieskats 2023. gada Mājas kafejnīcās Jelgavas novadā:

 • Mājas kafejnīca “Basām kājām zaļā pļavā”, Glūdas pamatskolā. Šeit tiks radīti svētki ģimenēm ar bērniem, baudot gardus ēdienus un dzērienus nesteidzīgā gaisotnē, kurus gatavos skolas bērni ar vecākiem, papildinot dienu ar dažādām aktivitātēm un meistarklasēm.
 • Mājas kafejnīca “Livonijas dzintars”, Kalnciema pagastā. Šeit tiks galdā celti ēdieni, kas ir pašu ļoti iecienīti un iedvesma nākusi no ceļojumos baudītiem ēdieniem. Desertā būs iespēja baudīt pašu gatavotu jogurta rullīšu saldējumu ar augļiem. Pasākumā laikā pie klavierēm sēdīsies jaunākais ģimenes loceklis Mārtiņš, būs iespēja iepazīties ar pašu ražoto un audzēto produkciju.
 • Mājas kafejnīca “Garšas, smaržas pils dārzā”, Svētes pagastā. Šeit pils saimnieki iepazīstinās ar pils stāstiem un vienlaikus sniegs arī garšu baudījumu. Notiks ekskursijas, tiks grillēti ēdieni, pasniegtas dārzeņu
  plates un saldumi, tiks radīts izzināšanas prieks arī bērniem.
 • Mājas kafejnīca “Kauja par mārrutkiem”, Valgundes pagastā. Mārrutku pārstrādātāji kopā ar Ziemassvētku kauju muzeju neparastā tandēmā piedāvās ieskatu Latvijas vēsturē un mārrutku garšās, aicinot baudīt uz ugunskura vārītu zupu Strēlnieku gaumē ar svaigiem mārrutkiem un īstu rupjmaizi.
 • Mājas kafejnīca “PikNīca”, Cenu pagastā. Saimnieki savā, īpaši iekārtotajā piknika vietā viesiem piedāvās uz uguns vārītu sātīgu soļanku un dažādas piknika plates, kur viena no īpašajām sastāvdaļām būs pašu kūpinātā gaļa.
 • Mājas kafejnīca “Satiksimies – tiksimies zem liepām”, Zaļenieku pagastā. Sestajā paaudzē lolots dzimtas īpašums, no džungļiem iekopts skaists dārzs, kurā acis priecē dažāda lieluma mākslas darbi. Šeit varēs pamieloties ar pašu gatavotiem, gardiem burgeriem un tortiljām, zupām, biezpiena sacepumu ar ogu mērci un protams liepziedu tēju.
 • Mājas kafejnīca “Pirmais mēģinājums”, Zaļenieku pagastā. Šeit būs gan garda paēšana, gan radoša darbošanās. Notiks mini demonstrācija tekstila auduma krāsošanā ar augu krāsvielām. Viesi varēs ņemt tajā dalību. No ēdieniem šeit baudīsiet gaļas zupu, ribiņas un kūstošu šokolādes kūku. Radoši un gardi!
 • Mājas kafejnīca “Trifeļu dārzs”, Glūdas pagastā. Trifeļu dārza kafejnīcā ikvienu gaidīs trifeļu entuziasti ar suņu meiteni Auru (trifeļu mednieci). Tas būs garšas un smaržas piedzīvojums! Īsti un izsmalcināti ēdieni. Trifeles pamatēdienos, uzkodās un desertos, pat dzērienos. Kamēr viesi gaidīs ēdienu, būs iespēja iepazīties ar trifeļu audzēšanu dārzā.
 • Mājas kafejnīca “ZELT oranžais gardēžu pikniks ar dzīvo mūziku”, Platones pagastā. Šeit viesu garšas kārpiņas tiks palutinātas ar īpašiem kumosiem, kur mīsies Latvijas smiltsērkšķu un pasaules pieskaņa un glāzēs dzirkstīs oranžie veldzējumi. Visi labumi - ēdamlietas, dzērieni, glāzes, īpaši komplimenti un sedziņa būs sagūluši piknika groziņā, viss, kas atliks izraudzīties vietiņu parkā un baudīt dabas tuvumu, vasaras bezrūpību, gardus ēdienus un skaistus muzikālus priekšnesumus.
 • Mājas kafejnīca “Ukrainas garša Zemgalē”, Salgales pagastā. Jāņa Čakstes dzimtas mājās “Aučos” viesus aicinās iepazīt Latvijas pirmo prezidentu un viņa atstātās vērtības mums šodien. Šeit savas mājas ir atradusi arī ģimene no Ukrainas, kas labprāt viesus cienās ar tradicionāliem ukraiņu ēdieniem: boršču, kāpostu tīteņiem, biezpiena rausīšiem un ogu morsu. “Aučos” gaidāmi arī vēl citi pārsteigumi.
 • Mājas kafejnīca “Pop up kafejnīca “Dimantos”, Svētes pagastā. Šeit ikdienā atrodas apdrukas darbnīca “Dimantu Drukātava”, kur tiek apdrukāts tekstils, keramika un citas skaistas lietas. “Dimantu” saimniekiem īpaši mīļa ir Itālija un tās ēdieni, tādēļ ēdienkartē ik katrā ēdienā pavīdēs Itālijas kulinārijas vēsmas. Būs iespēja piedalīties radošā darbnīcā - pašam izgatavot krūzi vai apdrukāt tašiņu.
 • Mājas kafejnīca “Bramberģes pils aicina”, Glūdas pagastā. Muižas skaistie vārti ir vienīgā un vecākā saglabājusies šādas funkcijas celtne Latvijā. Viesiem tiks piedāvāti labi zināmi ēdieni, ekskursija pa muižu un izstāde ar plenērā tapušiem darbiem.
 • Mājas kafejnīca “Avenītes,” Vircavas pagastā. "Mūsu avenes". Šajā saimniecībā audzē vasaras un rudens avenes, krūmcidonijas, rabarberus un sausseržus. Viesiem tiks sagatavota garda, veselīga un atspirdzinoša
  ēdienkarte, kurā katra ēdiena neatņemama sastāvdaļa ir avenes. Papildus ēdiena baudīšanai brīvā dabā un avenāju ielokā, viesiem piedāvās braucienu “zemnieku gaumē” pa aveņu saimniecību.

Vairāk informācijas par Māju kafejnīcām: kontakti, ēdienkartes, papildus piedāvājumi, atrašanās vietas atrodamas kopējā Māju kafejnīcu mājas lapā  https://majaskafejnicas.lv/galamerki/neparastu-un-jaunu-garsu-baudijums-jelgavas-novada

Plānojot savu maršrutu, noteikti piesakiet saimniekiem apmeklējumu – lai saimnieki var plānot ciemiņu plūsmu un neveidotos neplānotas rindas.

Atceries, ka šīs nav “īstas” kafejnīcas un saimniekiem var nebūt iepriekšējas pieredzes viesu apkalpošanā. Mājas kafejnīcu būtība ir ciemošanās un mājās gatavota ēdiena baudīšana.

Visi „Mājas kafejnīcu dienu” dalībnieki ir noklausījušies Pārtikas un Veterinārā Dienesta lekciju par higiēnas normām pārtikas apritē.

"Mājas kafejnīcu dienas" ir reģionāla tūrisma galamērķa popularizēšanas pasākums, un to organizē LIAA Tūrisma departaments un Lauku Ceļotājs sadarbībā ar reģionu koordinatoriem.

Jelgavas novadā akcijas norisi koordinē Lauku partnerība “Lielupe” sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību un Reģionālo tūrisma informācijas centru.

Jautājumu gadījumā, lūdzu, sazinieties ar koordinatoriem Lauku partnerībā "Lielupe":

Līga Švānberga, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., 26399946;

Videga Strautniece, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., 25502151

Biedrība "Lauku partnerība Lielupe"
Lielā iela 5/7, 6. stāvs,
Jelgava, Latvija, LV-3001

Darba laiks: P.,T. 9:00-12:00; O., C. 15:00-17:00.
lielupe[at]partneribalielupe.lv
26399946
facebook.com/partneribalielupe

Kontakti