Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

Sarunu cikla “Iepazīsti savu pašvaldību” ietvaros 1.jūnijā notika tematiskā pēcpusdiena, kur Jelgavas novada iedzīvotāji, deputāti un pašvaldības pārstāvji diskutēja par šobrīd aktuālo jautājumu - pagastu iedzīvotāju padomes izveidošanu un darbību. 2022.gada 22.oktobrī iedzīvotāju forumā tās dalībnieki pārliecinoši akceptēja iedzīvotāju padomes izveides ideju Jelgavas novadā, kas varētu būt ne tikai pagasta ietvaros, bet pat ciema ietvaros. Iedzīvotāji redz padomi kā vajadzību, kā instrumentu, kā veidu, lai uzlabotu sabiedrības un pašvaldību sadarbību. Šobrīd Jelgavas novada pašvaldībā ir izstrādāts Jelgavas novada iedzīvotāju padomes nolikuma projekts, kas drīzumā tiks nodots sabiedriskai apspriešanai.

Tematiskās pēcpusdienas ietvaros Kristīne Leontjeva, British Council Latvija kopienu attīstības konsultante, par būtisko, ko ņemt vērā, veidojot un uzturot iedzīvotāju padomes un kāda ir līdzšinējā darba pieredze Latvijā. Savukārt, Līga Švānberga, biedrības Lauku partnerība “Lielupe” vadītāja, pasākuma dalībniekus iepazīstināja ar līdz šim paveikto iedzīvotāju padomes darba uzsākšanai Jelgavas novadā. Kopīgā diskusijā dalībnieki izvērtēja Jelgavas novada iedzīvotāju padomes nolikuma projektu, sniedzot priekšlikumus grozījumiem.

Jelgavas novada iedzīvotāju padomes nolikuma projekts: lejuplādēt

Prezentācijas:

  1. Iedzīvotāju padomes Latvijā - ar vienu soli nepietiek! - prezentācija
  2. Iniciatīva “Iedzīvotāju padomes darba uzsākšana un attīstīšana Jelgavas novadā”, iedzīvotāju padomes nolikums - prezentācija

Paldies visiem dalībniekiem un viesiem par iesaisti sarunu ciklā “Iepazīsti savu pašvaldību”. Četru pasākumu video ieraksti pieejami biedrības Lauku partnerība “Lielupe” Youtube kanālā https://www.youtube.com/@laukupartneribalielupe

Pasākumu īsteno biedrība Lauku partnerība “Lielupe” projekta “Iedzīvotāju padomes darba uzsākšana un attīstīšana Jelgavas novadā” ietvaros, finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Biedrība "Lauku partnerība Lielupe"
Lielā iela 5/7, 6. stāvs,
Jelgava, Latvija, LV-3001

Darba laiks: P.,T. 9:00-12:00; O., C. 15:00-17:00.
lielupe[at]partneribalielupe.lv
26399946
facebook.com/partneribalielupe

Kontakti