Projektu īsteno: biedrība Jelgavas lauku partnerība „Lielupe” sadarbībā ar Jonišķu rajona partnerību.

Darbības teritorija: Jelgavas un Ozolnieku novads, Jonišķu rajons.

Projekts tiek īstenots ar ELFLA līdzfinansējumu Lauku attīstības programmas pasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.

Projekta īstenošanas laiks: 01.01.2013.-31.12.2014.

Kopējais finansējums 27 991.84 LVL, atbalsta intensitāte 100%.

Projekta mērķis: saglabāt amatniecības un mājražošanas prasmes un veicināt vietējo uzņēmējdarbību un nodarbinātību Latvijā un Lietuvā.

Plānotās aktivitātes:

  • Organizēt apmācības mājražotājiem (teorētiskās zināšanas par izgatavošanas procesu un prakse), mārketings un preces virzība tirgū, iepakojums, komunikācija, kā arī iekļaušanās nacionālajā kultūras mantojumā. Praktiskās apmācības Latvijā – siera ražošana, miltu izstrādājumi (maize, konditoreja, makaroni) un augļu un dārzeņu pārstrāde, savukārt Lietuvā praktiskās apmācības par augu tēju & ārstniecības augu, medu un garšaugu ražošanu, laiks 2013.g. maijs- jūlijs.
  • Izstādāt ceļvedi vietējo produktu virzībai tirgū (balstoties uz apmācību materiāliem). Materiāls izmantojums, lai veicinātu vietējo produktu tirdzniecību – tirgos un individuāli.
  • Organizēt 2 dienu apmācības - pieredzes apmaiņas braucienus mājražotājiem (maizes un siera ražošana) Latvijā un Lietuvā, laiks 2013.g. augusts.
  • Organizēt apmācības amatniekiem (Latvijā – keramika, kokapstrāde, ādas apstrāde, aušana un Lietuvā – keramika, salmu puzuri, tradicionālo leļļu ražošana, aušana), apmācības ietvers gan teorētiskās nodarbības, gan praktiskās nodarbības, laiks 2014.g. februāris - aprīlis.
  • Organizēt ceļojošo izstādi LV un LT amatnieku darbiem, kas izstrādāti apmācību laikā, laiks 2014.g. maijs.
  • Apkopot senās ēdienu receptes (kā arī informāciju par senajām ēšanas un tirgošanās tradīcijām) no senā Zemgaļu reģiona, iekļaujot kultūras mantojumu un mūsdienu tehnoloģisko izpildījumu.
  • Organizēt un piedalīties 2 izstādēs – gadatirgos Latvijā un divās Lietuvā – amatnieki, mājražotāji. Amatnieki, kas iesaistīti apmācībās, prezentē un pārdod savus darbus, mājražotāji pārdod savu produkciju, laiks 2013. un 2014. gada jūnijs.
  • Apkopot informāciju par mājražotājiem Jelgavas, Ozolnieku novada un Jonišķu rajona teritorijās un izdot kopīgu prezentācijas materiālu atraktīvā formā (piem., grāmatzīmes pa ražošanas jomām).

Sīkāku informāciju par projekta aktivitātēm, dalību apmācībās un tirdziņos var saņemt Jelgavas Lauku partnerībā „Lielupe”, Katoļu ielā 2B, Jelgava, 3. stāvā 305. kabinetā, pa tel. 63048464, 26399946 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Biedrība "Lauku partnerība Lielupe"
Lielā iela 5/7, 6. stāvs,
Jelgava, Latvija, LV-3001

Darba laiks: P.,T. 9:00-12:00; O., C. 15:00-17:00.
lielupe[at]partneribalielupe.lv
26399946
facebook.com/partneribalielupe

Kontakti