Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

Projekta „Mūrmuižas akmens tilta tūrisma stendi” īstenošanas mērķis - pēc iespējas vairāk sakopt sava pagasta vidi un piesaistīt tūristu uzmanību, kuri dodas no Rundāles uz Tērveti. Pandēmijas laikā, kad vairums pasākumi bija atcelti un bija dažādi citi ierobežojumi, tika novērota pastiprināta interese un apmeklētāju skaita pieaugums Vilces dabas parkā. Cilvēki arvien vairāk novērtē vietējās dabas bagātības un kultūrvēsturisko vidi. Vietējie iedzīvotāji un tūristi dodas pastaigās dabas parka ainaviski gleznainajās pastaigu takās, kā arī iepazīst Vilces kultūrvēsturisko mantojumu. Ar šī projekta palīdzību ir izvietots tūrisma stends un norāde Vilces dabas parkā pie leģendām apvītā Mūrmuižas akmens mūra tilta, kurš celts 19. gs. beigās un ir uzskatāms kā unikālā vēstures liecība.

Tūrisma stendi tuvākiem un tālākiem ceļotājiem ir kā vēstījums par Mūrmuižas kultūrvēsturisko vidi - teiksmām apvīto apkārtni, vietas vēsturisko apbūvi un Mūrmuižas kaujām, kuras te norisinājās Lielā Ziemeļu kara laikā 18. gs. sākumā. Uz tūrisma stenda kā papildinājums un pievienotā vērtība ir izveidoti īsi video/foto stāsti, "paslēpti" QR kodu plāksnēs. Uz stenda izvietota arī teksta informācija, izmantojot biedrības 2016. gadā izdotās grāmatas "Mūrmuiža" vēsturisko materiālu un tas būtu kā iesāktā darba turpinājums kultūrvēsturiskā mantojuma popularizēšanā un izzinošā tūrismā. Projekta rezultāti ir brīvi pieejami vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem. Projekta idejas izstrādē piedalījušies vietējie cilvēki, kuri ikdienā dzīvo blakus Mūrmuižas akmens tiltam un ir pētījuši šīs vietas vēsturisko apbūvi un nostāstus, ikdienā ir arī šī vides kultūrvēsturiskā mantojuma vēstnieki tūristiem, kuri apmeklē objektu brīvdienās.

Projektu īstenoja biedrība “Vilces attīstības centrs”

Projekta pieteikums sagatavots un guvis atbalstu vietējās rīcības grupas biedrības Lauku partnerība “Lielupe” sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas Jelgavas un Ozolnieku novadiem 2014.-2020. gadam izsludinātajā konkursā. Projekts īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākumā „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu 2504.70 EUR un  biedrības līdzfinansējumu 278.30 EUR. Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu administrē Lauku atbalsta dienests.

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai (ELFLA) pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē šeit.

Vairāk informācijas par atbalsta saņemšanas nosacījumiem biedrības Lauku partnerība “Lielupe” mājas lapā.

"Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests"

Biedrība "Lauku partnerība Lielupe"
Lielā iela 5/7, 6. stāvs,
Jelgava, Latvija, LV-3001

Darba laiks: P.,T. 9:00-12:00; O., C. 15:00-17:00.
lielupe[at]partneribalielupe.lv
26399946
facebook.com/partneribalielupe

Kontakti