Laika no 17.07.-21.07.2019 biedrības “Liel.Barons” pārstāve Zanda Zariņa un biedrības “Latviešu strēlnieks” dalībnieks Guntars Zariņš piedalījās pieredzes apmaiņas braucienā un seminārā vēsturisko rekonstrukciju festivālā Swords, Bastions, Muskets”, kas norisinājās Somijas pilsētā – Haminā. Dalībnieki iepazinās ar festivāla norisi, aktivitātēm, kultūrvēsturiskajiem objektiem, to vēsturi un darbību mūsdienās, kā arī iekļaušanu tūrisma piedāvājumā. Festivālā plaši tika izrādīta vikingu, bruņinieku, musketieru, krustnešu laika apģērbs, sadzīve, ēdiens, kauju aprīkojums. Tas sev līdzi nesa spilgtus priekšnesumus, iespaidīgs pasākums - vēstures festivāls kura neatņemama sastāvdaļa ir kauju rekonstrukcijas un spilgtas apģērba un sadzīves priekšmetu rekonstrukcijas. Šāvieni, pulvera smaka, komandu saucieni.. Festivāla laikā tika demonstrēti vecie ieroči, bet, kad virs Haminas cietokšņa parādās pulvera mākoņi un sāk dārdēt lielgabalu lodes, tas nozīmē, ka ir sācies ikgadējais festivāls. Festivāla apmeklētājiem bija iespēja aplūkot vikingu pārvietojamās nometnes ekspozīciju, krustnešus, bruņinieku cīņas zirgos ar šķēpiem, musketierus un daudzus citus. Varēja pielaikot bruņas un iemācīties apieties ar viduslaiku kaujas ieročiem, varēja vērot visu dalībnieku parādes, amatnieku tirdziņu un dažādu senās mūzikas koncertus. Gardēži varēja apmeklēt viduslaiku virtuvi.

2016. gadā šajā plānošanas periodā tika uzsākts pirmais LEADER sadarbības projekts “Ilgtspējīga uzņēmējdarbība laukos”, kurā ar vienotu vīziju par attīstītiem, konkurētspējīgiem un starptautiskai sadarbībai atvērtiem lauku uzņēmējiem, apvienojās astoņas vietējās rīcības grupas no trijām valstīm – Igaunijas (Arenduskoda, East Harju un Green Riverland), Somijas (Linnaseutu, Pirkan Helmi un Sepra) un Latvijas (Lauku partnerība “Lielupe” un Liepājas rajona partnerība).

Tā Igaunijas viesi novērtē mūsu uzņēmējus pēc studiju vizītes Latvijā 2018. gadā no 3. līdz 6. oktobrim, kas notika sadarbības projektā “Ilgtspējīga uzņēmējdarbības laukos”. Mēs apmeklējām mazos uzņēmumus divu vietējo rīcības grupu – biedrības “Lauku partnerība “Lielupe”” un biedrības “Liepājas rajona partnerība” – darbības teritorijā. Mūsu domas atspoguļo Karinas Kortas (Karin Koort) teiktais (uzņēmums “Sannman”).

No 24. līdz 26. janvārim starptautiskā LEADER projekta “Par ilgstpējīgu uzņēmējdarbību laukos” ietvaros 10 uzņēmēji un partnerības pārstāvji no Lauku partnerības “Lielupe” un 11 no Liepājas rajona partnerības darbības teritorijas piedalījās projekta noslēguma pasākumā Olustveres muižā, Igaunijā.

Biedrība "Lauku partnerība Lielupe"
Lielā iela 5/7, 6. stāvs,
Jelgava, Latvija, LV-3001

Darba laiks: P.,T. 9:00-12:00; O., C. 15:00-17:00.
lielupe[at]partneribalielupe.lv
26399946
facebook.com/partneribalielupe

Kontakti