Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

Šī gada augusta mēnesī norisinājās karjerizglītības nometne jauniešiem “Es Daru Dabu”. Nometnē 45 skolēni no Tukuma un Engures novadu skolām kopā ar skolēniem no Jelgavas un Ropažu novadiem, iepazinās ar iespējām veikt uzņēmējdarbību dabas aizsargājamās zonās. 

Jaunieši nometnes laikā ieguva zināšanas par ekosistēmas resursiem, un kā tos ilgtspējīgi izmantot veiksmīgā uzņēmējdarbībā. Šīs tēmas tika apgūtas kopā ar Ķemeru nacionālo parku un Dabas pārvaldi. Vietējie uzņēmēji, kas darbojas parka teritorijā: “Ozolaivas”, “Pērle rada”, “Valguma pasaule”, “Ir Wood” u.c., dalījās ar saviem pieredzes stāstiem, iedvesmojot jauniešus, un deva iespēju izmēģināt uzņēmumu pakalpojumus/produktus tieši dabas aizsargājamās zonās.

Nometnes kulminācija bija dalībnieku komandu izstrādāto biznesa ideju prezentācijas. Tajās jaunieši prezentēja kopā radītas biznesa idejas savam uzņēmumam, kuri varētu darboties dabas aizsargājamās zonās.

Žūrijas komentāri un ovācijas pēc prezentācijām bija pilnas novērtējuma par ideju oriģinalitāti un aktualitāti, kas precīzi attēloja patiesās vajadzības Ķemeru nacionālā parka attīstībai.

Ja tuvākā nākotnē dzirdēsiet par dzērveņu audzēšanu degradējošos purvos, vai pikniku uz plostiem ezeros, vai arī par sajūtu suvenīriem Ķemeru nacionālajā parkā, tad uzziniet, vai šie nav jaunie uzņēmēji, kuri sevī ir atklājuši biznesa veidošanas talantu karjerizglītības nometnē “Es daru dabu”.

No Jelgavas novada šajā nometnē piedalījās 15 skolēni: no Vircavas vidusskolas, Šķibes pamatskolas un Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas.

Nometne skolēniem notika Leader sadarbības projekta “Karjerizglītība- atbildība par savu un valsts nākotni”, Nr.19-00-A019.333-000003 un Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gada pasākuma "Starpteritoriālā sadarbība" ietvaros.

Biedrība "Lauku partnerība Lielupe"
Lielā iela 5/7, 6. stāvs,
Jelgava, Latvija, LV-3001

Darba laiks: P.,T. 9:00-12:00; O., C. 15:00-17:00.
lielupe[at]partneribalielupe.lv
26399946
facebook.com/partneribalielupe

Kontakti