Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

Piektdien 1. oktobrī Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas mācību darbnīcās “RESTAURATORU NAMS” norisinājās Leader sadarbības projekta “Lauku māksla” noslēguma pasākums - praktiskā meistarklase brīvi radošu kompozīciju un formas tēlniecības objektu izgatavošanā no gāzbetona “Rudens pieskāriens”.

Aicinām pieteikties radošai tēlniecības meistarklasei “Rudens pieskāriens”, kuras ietvaros darbosimies ar īpašu materiālu – gāzbetonu, kas sastāv no tādiem dabas materiāliem kā smilts, ģipsis, kaļķis un cements.

Meistarklase notiks 2021. gada 1.oktobrī pl. 10.00 – 17.00 Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas mācību darbnīcās “Restauratoru nams”, Jelgavas ielā 7, Zaļenieku pagastā, Jelgavas novadā.

Lai popularizētu vietējos dabas resursus un to pielietošanu mākslā, projekta “Lauku māksla” ietvaros Abgunstes muižā novembra beigās norisinājās keramikas un kūdras radošās darbnīcas.

Maijā Jelgavas novada svētku laikā Kūdras skulptūru festivālā tapušie darbi ir sākuši ceļu pa Jelgavas un Ozolnieku novadiem, lai tos varētu aplūkot pēc iespējas plašāks interesentu loks. Skulptūras darināja mākslinieki no Latvijas, Somijas, Francijas un Itālijas. Pirmā izstāde norisinās Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolā Skolas ielā 2, Nākotnē, Glūdas pagastā. Līdztekus kūdras skulptūrām būs aplūkojama arī izstāde “100 gadi purvā”. Tuvākajā laikā izstādes eksponātiem pievienosies kūdras pētnieka, mākslinieka Edgara Amerika gatavotie paraugi kūdras izmantošanai interjera dizainā vai mēbeļu gatavošanā – ar epoksīda sveķiem un linsēklu pārklāta, slīpēta kūdra, jēlkūdra, griezta kūdras kluča “serde” un vairāki paraugi ar kūdras apmetumu.

Aicinām pieteikties radošai māla darbnīcai, kas notiks 2019. gada 26. novembrī pl. 16.00 – 20.00 Jelgavas novada Zaļenieku pagasta Abgunstes muižā.

Meistara vadībā apgūsim māla veidošanas noslēpumus, klausīsimies Abgunstes muižas saimnieku pieredzes stāstu par Nobarigama cepļa tapšanu un darbu apdedzināšanu!

Biedrība "Lauku partnerība Lielupe"
Lielā iela 5/7, 6. stāvs,
Jelgava, Latvija, LV-3001

Darba laiks: P.,T. 9:00-12:00; O., C. 15:00-17:00.
lielupe[at]partneribalielupe.lv
26399946
facebook.com/partneribalielupe

Kontakti