Aktīvi lauku iedzīvotāji - teritorijas attīstības virzītājspēks!

Lai popularizētu vietējos dabas resursus un to pielietošanu mākslā, projekta “Lauku māksla” ietvaros Abgunstes muižā novembra beigās norisinājās keramikas un kūdras radošās darbnīcas.

Maijā Jelgavas novada svētku laikā Kūdras skulptūru festivālā tapušie darbi ir sākuši ceļu pa Jelgavas un Ozolnieku novadiem, lai tos varētu aplūkot pēc iespējas plašāks interesentu loks. Skulptūras darināja mākslinieki no Latvijas, Somijas, Francijas un Itālijas. Pirmā izstāde norisinās Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolā Skolas ielā 2, Nākotnē, Glūdas pagastā. Līdztekus kūdras skulptūrām būs aplūkojama arī izstāde “100 gadi purvā”. Tuvākajā laikā izstādes eksponātiem pievienosies kūdras pētnieka, mākslinieka Edgara Amerika gatavotie paraugi kūdras izmantošanai interjera dizainā vai mēbeļu gatavošanā – ar epoksīda sveķiem un linsēklu pārklāta, slīpēta kūdra, jēlkūdra, griezta kūdras kluča “serde” un vairāki paraugi ar kūdras apmetumu.

Aicinām pieteikties radošai māla darbnīcai, kas notiks 2019. gada 26. novembrī pl. 16.00 – 20.00 Jelgavas novada Zaļenieku pagasta Abgunstes muižā.

Meistara vadībā apgūsim māla veidošanas noslēpumus, klausīsimies Abgunstes muižas saimnieku pieredzes stāstu par Nobarigama cepļa tapšanu un darbu apdedzināšanu!

Pievienojies Edgaram Amerikam – kūdras pētniekam un māksliniekam, kurš zina, kas ir kūdra un kā to izmantot dizainā un mākslā!

Kas ir cietināta kūdra, kūdras apmetums, epoksīds, kompozītmateriāls? Piedāvājam iepazīt dažādas kūdras apstrādes tehnikas, lai tās izmantotu dažādu priekšmetu tapšanā – vai tie būtu dizaina priekšmeti vai sienas paneļi un galdi.

Augustā vidū ap 50 jauniešu pulcējās uz radošo darbnīcu projekta “Lauku māksla” ietvaros. Noskaties, kā viņiem gāja un kādas mazās skulptūras tapa!

Biedrība "Lauku partnerība Lielupe"
Lielā iela 5/7, 6. stāvs,
Jelgava, Latvija, LV-3001

Darba laiks: P.,T. 9:00-12:00; O., C. 15:00-17:00.
lielupe[at]partneribalielupe.lv
26399946
facebook.com/partneribalielupe

Kontakti