Jauns tūrisma maršruts gardēžiem – “Zemgales saimnieces aicina ciemos”

Apvienojoties desmit mājražotājām, izveidots tūrisma maršruts “Zemgales saimnieces aicina ciemos”, kurā iespēja viesoties piecos novados un izgaršot daudzveidīgus un neparastus ēdienus lauku vidē Zemgalē.

Iespēja lejupielādēt Zemgales saimnieču piedāvājumu šeit.

Tūrisma maršruts piedāvā ceļot pa Ozolnieku, Auces, Tērvetes, Jelgavas un Bauskas novadiem un baudīt desmit Zemgales saimnieču gatavotus ēdienus un īpašos produktus – ķiploku biezzupu, krāsnī ceptu saldskābmaizi ar kaņepju sviestu, jēra gaļas sautējumu, mājas sierus, pilngraudu miltu virteņus un kailgraudu miežu saldo ēdienu, mājas konditoreju – smalkmaizītes, bulciņas, kliņģerus, lauku kūkas ar vārtīto krēmu, biezās vafeles ar piparmētru sīrupu un aitas piena saldējumu.

Maršrutā apvienojušās Zemgales mājražotājas, kuras ražo kvalitatīvu produkciju, ir atvērtas un viesmīlīgas, uzņemot tūristu grupas. Saimnieces aicina maršrutu izmēģināt arī individuālajiem tūristiem – svinēt ģimenes svētkus un gadskārtas, apvienojoties nelielās grupās vismaz 10 dalībnieku sastāvā. Apmeklējumu vēlams pieteikti vismaz trīs dienas iepriekš.

Akcija noritēs no 1. jūnija līdz 18. novembrim. Tās laikā ir iespēja piedalīties loterijā, apmeklējot vismaz piecus maršruta punktus un krājot zīmodziņus. Akcijas noslēgumā tiks izlozēti pieci ceļotāji, kuri saņems Zemgales saimnieču gardumu grozu.

Ar maršrutu var iepazīties šeit vai saņemt drukātu maršruta kartes versiju Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā Akadēmijas ielā 1, Jelgavā vai tūrisma centros Dobelē un Bauskā.